Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to Internet? Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między- sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to Internet? Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między- sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to Internet? Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między- sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu protokołu komunikacyjnego IP, działająca w oparciu o specjalistyczny sprzęt sieciowy oraz istniejącą już infrastrukturę telekomunikacyjną.

3 Internet i młodzież Wśród użytkowników Internetu największą grupę stanowi młodzież. Gimnazjaliści nie wyobrażają dziś sobie dnia nie spędzonego przed monitorem komputera. Jednak ten sposób wykorzystania wolnego czasu niesie za sobą wiele złych skutków. Nastolatek marnuje swój czas wolny na bezcelowe serfowanie w sieci. Internet nie służy młodzieży tylko i wyłącznie do wyszukiwania informacji potrzebnych na zajęcia lekcyjne. Uczniowie coraz częściej kopiują z sieci nie tylko materiały niezbędne do nauki, ale też całe wypracowania, które bez problemu odnajdują na specjalnie stworzonych w tym celu stronach.

4 Ciekawostka o Internecie Początki Internetu wiążą się z powstaniem sieci rozległej ARPANET i sięgają końca lat 60. XX wieku, gdy amerykańska organizacja badawcza RAND Corporation prowadziła badania studyjne nad możliwościami dowodzenia w warunkach wojny nuklearnej. Na podstawie uzyskanych raportów podjęto prace projektowe nad skonstruowaniem sieci komputerowej mogącej funkcjonować mimo jej częściowego zniszczenia.

5 Firma Pingdom zajmująca się monitorowaniem urządzeń sieciowych opublikowała bardzo ciekawy raport. Ilu użytkowników ma internet? Ile codziennie wysyłamy e-maili? Ile zdjęć zamieszczamy na Facebooku każdego dnia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na załączonej grafice.

6

7 Najczęściej używane przeglądarki Internet Explorer Operon Mozilla Firefox Google Chrome

8 Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy ankietę na godzinach do dyspozycji wychowawcy w klasach drugich związaną ze spędzaniem czasu w Internecie.

9 1. Gdzie najczęściej korzystasz z Internetu ?

10 2. Czy Twoim zdaniem Internet jest wiarygodnym źródłem informacji?

11 3. Czy używasz Internetu do odrabiania pracy domowej?

12 4. Ile czasu spędzasz przed komputerem? Częstsze odpowiedzi były średnio po 4godziny.

13 5. W jakich porach dnia korzystasz z Internetu?

14 5. Do czego najczęściej używasz Internetu?

15 6. Czy posiadasz pocztę elektroniczną?

16


Pobierz ppt "Co to Internet? Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między- sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google