Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Piszemy pamiętnik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Piszemy pamiętnik."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Piszemy pamiętnik

2 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Piszemy pamiętnik

3 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pamiętniki to takie książki, w których ludzie opisują różne wydarzenia. Dzięki temu wydarzenia te nie będą zapomniane, a zostaną w pamięci. W przyszłości inni ludzie będą mogli się o nich dowiedzieć.

4 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ludzie opisują w pamiętnikach wydarzenia, w których sami brali udział lub które sami widzieli. Dzięki temu są one cenną relacją dla następnych pokoleń.

5 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Niektórzy pisali pamiętniki, by opowiedzieć o swoim życiu, zwłaszcza jeśli przeżyli wiele ciekawych rzeczy. Inni pisali pamiętniki, aby upamiętnić jakieś wielkie wydarzenie (np. wojnę).

6 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Diariusz to taki pamiętnik, gdzie ktoś opisuje po kolei, chronologicznie wydarzenia. Najczęściej dotyczą one życia prywatnego i są opisywane w krótkich odstępach czasu.

7 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Bardzo ciekawą rzeczą jest sztambuch, który był popularny w XVII i XVIII wieku. Sztambuch był takim pamiętnikiem, do którego wpisywali się przyjaciele jego właściciela. Wpisywano w nich wierszyki, cytaty, proszono o pamięć. Urozmaicano je też ilustracjami.

8 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie wiele osób prowadzi pamiętniki w formie elektronicznej, na komputerze. Niektórzy zachowują je tylko dla siebie. Inni zaś publikują je w internecie – niektóre blogi stanowią pamiętniki.

9 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pamiętaj! Pamiętnik to bardzo prywatna sprawa. Jeśli ktoś prowadzi pamiętnik, nie czytaj go bez jego zgody!

10 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Może zechcesz samemu zacząć pisać pamiętnik? Opowiesz w nim o wszystkim ciekawym, co Cię spotyka. Możesz założyć też sztambuch i poprosić kolegów o wpisy. Będzie to świetna zabawa!


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Piszemy pamiętnik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google