Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mój przyszły zawód: WETERYNARZ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mój przyszły zawód: WETERYNARZ."— Zapis prezentacji:

1 Mój przyszły zawód: WETERYNARZ

2 Charakterystyka zawodu:
Weterynarz to specjalista w leczeniu zwierząt domowych i hodowlanych, który dysponuje wiedzą na poziomie lekarskim. Celem jego pracy jest rozpoznawanie i zwalczanie chorób zwierząt. W zasadzie nie ma podziału na specjalizacje. Teoretycznie każdy weterynarz powinien sobie poradzić z każdym zwierzęciem, jednak w praktyce niektórzy koncentrują się na konkretnych gatunkach.

3 Warunki podjęcia pracy:
W Polsce jedyną drogą do zawodu weterynarza są studia na jednym z czterech wydziałów weterynaryjnych w kraju - w Lublinie, Wrocławiu, Warszawie lub Olsztynie. Trzy pierwsze to studia na akademiach rolniczych, zaś ostatnie - na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

4 Warunki pracy: Podstawowym miejscem pracy weterynarza jest przychodnia dla zwierząt. Inna będzie specyfika gabinetu w mieście, gdzie większość pacjentów to zwierzęta małe, a inna poza miastem, gdzie lekarz styka się ze zwierzętami hodowanymi na wsi.

5

6 Wymagania: Weterynarzem powinna być osoba, która kocha zwierzęta, ale jednocześnie potrafi zachować do nich i do ich leczenia pewien dystans. Nie można przy tym zapomnieć, że stykając się z przeróżnymi właścicielami zwierząt lekarz musi ich przekonać do jak najlepszej współpracy, bez której leczenie nie przyniesie efektów. Stąd przydatna jest umiejętność perswazji.

7

8 Możliwości zatrudnienia:
Weterynarze mogą szukać pracy w prywatnej i w państwowej branży weterynaryjnej. Oznacza to, że poza gabinetami lekarskimi mogą pracować na stanowiskach lokalnych inspektorów weterynarii (np. wojewódzkich)itp.

9 Zarobki: Zarobki weterynarzy zależą przede wszystkim od liczby klientów i przypadków. Te z kolei zależą głównie od miejsca działalności, konkurencji oraz jakości proponowanych usług. Trzeba pamiętać, że w przypadku weterynarza powstaje opinia. Jeśli jest dobra, weterynarz może liczyć na wysokie dochody.

10 Prezentacje przygotowała Natalia Andrzejak
Dziękuję za uwagę 


Pobierz ppt "Mój przyszły zawód: WETERYNARZ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google