Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny realizowany w ramach „Szkoły z klasą 2.0”przez uczniów klasy 5b pod opieką wychowawczyni Marzeny Mazurek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny realizowany w ramach „Szkoły z klasą 2.0”przez uczniów klasy 5b pod opieką wychowawczyni Marzeny Mazurek."— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny realizowany w ramach „Szkoły z klasą 2.0”przez uczniów klasy 5b pod opieką wychowawczyni Marzeny Mazurek

2 „KĄCIK AKTYWNEGO CZYTANIA” Kącik aktywnego czytania przeznaczony jest dla wszystkich MOLI KSIĄŻKOWYCH ! Zapraszamy serdecznie w poniedziałki i piątki do sali 15 – w czasie długiej przerwy. Tu znajdziecie ciszę i spokój, które są tak potrzebne, by zatopić się w magicznym świecie książki. Uczniowie klasy 5b

3 Książki, które warto przeczytać: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką wymyśliła sobie ludzkość” Wisława Szymborska Drogie koleżanki i koledzy z przyjemnością polecamy lektury, po które warto sięgać ! Wybraliśmy kilkanaście najciekawszych naszym zdaniem tytułów. Fragmenty niektórych pozycji prezentujemy w każdy wtorek i czwartek w szkolnej świetlicy. Przeczytajcie koniecznie i podajcie, która książka waszym zdaniem zasługuje na miano bestsellera i dlaczego, a może macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Podajcie autora i tytuł, zapisując je na specjalnie przygotowanej karcie w bibliotece. Zapraszamy do wspólnej zabawy do końca marca – klasa 5b.

4 Polecane lektury: Antoine De Saint-Exupe'ryMały Książę Agnieszka ChylińskaZuzia, Giler i Oczak Agnieszka FrączekCo ja plotę Agnieszka StelmaszykKroniki Archeo Andrzej MaleszkaMagiczne Drzewo Andy ChandlerPrzygody Trzech Detektywów Astrid LindgrenBracia Lwie Serce Brandon MullBaśniobór Grzegorz KazdepkeCo to znaczy? Detektyw Pozytywka Jan BrzechwaSto bajek, Brzechwa dzieciom Joanna OlechPrzygody Pompona Joanna PapuzińskaNasza mama czarodziejka Karin SamsonPani krokodyl znajduje dom Kenneth GrahameO czym szumią wierzby? Kornel Makuszyński Przygody Koziołka Matołka, Szaleństwa panny Ewy, Awantura o Basię Paweł BeręsewiczCiumkowe historie Renata PiątkowskaNie ma nudnych dni Rene' Gościnny&Jean-Jacques Sempe' Seria przygód Mikołajka – Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Wakacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Nowe przygody Mikołajka, Roksana Jędrzejewska-WróbelKrólewna

5 Wszystkich moli książkowych zachęcamy Do kącika aktywnego czytania Was zapraszamy ! Jeśli książki lubicie czytać nie zwlekajcie i w sali numer 15 je czytajcie. W poniedziałki i piątki w czasie długiej przerwy na Was czekamy I do korzystania z magicznej ciszy Was zapraszamy. Regulamin kącika przygotowaliśmy i dyżurnych wyznaczyliśmy.

6 Zasady korzystania z kącika czytelniczego w sali 15. Kącik czytelniczy w sali numer 15 został zorganizowany dla wszystkich uczniów SP43. Z kącika czytelniczego można korzystać wyłącznie w poniedziałki i piątki na długiej przerwie. Każdy czytelnik wpisuje do specjalnego zeszytu swoje imię i nazwisko oraz tytuł książki, którą będzie czytał. Z książek korzystamy wyłącznie w sali numer 15. Książek nie wolno wynosić poza salę. Każdy czytelnik zachowuje ciszę i nie przeszkadza swoim zachowaniem innym osobom, w szczególności nie rozmawia, nie chodzi po sali, nie korzysta z telefonu komórkowego. W sali nie wolno spożywać posiłków i pić napojów. Każdy użytkownik jest zobowiązany do szanowania książek i odpowiada za ewentualne zniszczenia. W przypadku uszkodzenia musi uzgodnić naprawę szkody z właścicielem książki. Każdy czytelnik jest zobowiązany respektować polecenia opiekunów kącika czytelniczego. Opracował: Piotr Mlak klasa 5b

7 „Kaczka Dziwaczka”

8

9 Konkurs Pięknego czytania…

10 W konkursie brali udział uczniowie klas 1- 4. My zamieniliśmy się w słuchaczy… Wszyscy uważnie słuchali pięknych popisów w czytaniu.

11 Nasze prace…

12 Wśród pięknych zakładek znalazły się prace: Bartosza, Gabrysi i Wiktora… Dziękujemy za uwagę – uczniowie klasy 5b


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny realizowany w ramach „Szkoły z klasą 2.0”przez uczniów klasy 5b pod opieką wychowawczyni Marzeny Mazurek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google