Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZSB im. Powstańców Śląskich realizuje program

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZSB im. Powstańców Śląskich realizuje program"— Zapis prezentacji:

1 ZSB im. Powstańców Śląskich realizuje program http://www.ceo.org.pl/sites/default/files/styles/belt-program-img/public/program-images/szk20.gif

2 (MOST) Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe

3 T I K TECHNOLOGIE INFORMACYJNO - KOMUNIKACYJNE

4 Prezentacja działań programowych Szkoły z Klasą zrealizowanych w I semestrze Nasza szkoła w tym roku realizuje ogólnopolski program „Szkoła z Klasą”. To już druga edycja tego projektu, w której uczestniczymy.

5 Program Szkoła z Klasą od lat wspiera szkoły w przygotowywaniu młodych ludzi do życia w nowoczesnym świecie i w wychowywaniu ich na aktywnych obywateli, którzy chcą się uczyć i potrafią podejmować nowe wyzwania. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTxDVKpS-WX4fu4TRo-XtAgh4xbr0m2Fipert5aJ9qIVv6GJQc1Yg

6 W klasie 2AT odbyła się, realizowana w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0, lekcja języka niemieckiego. Zajęcia prowadzone były w nowatorskiej formule, tzw. „odwróconej lekcji”. Odwrócona lekcja polega na zamianie kolejności form uczenia się – uczeń dostaje do opracowania materiał przed lekcją, a na zajęciach powtarza i utrwala nabyte wiadomości i umiejętności. Idea odwróconej lekcji (flip teaching) zrodziła się pod koniec XX wieku, w Stanach Zjednoczonych. Temat lekcji brzmiał: „Najciekawsze miejsca i zabytki na terenie Niemiec”. http://www.ceo.org.pl/sites/default/files/styles/belt-program-img/public/program-images/szk20.gif

7 Odwrócona lekcja

8

9 Odwrócona lekcja-geografia

10

11 13 stycznia klasa 4ET wykonywała zadanie, w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Realizowana była ścieżka „Uczymy innych”. Pięciu uczniów wcieliło się w rolę nauczycieli i poprowadziło lekcję języka polskiego na temat: Kim jest artysta? Czyli o mitycznym pojedynku Apollona i Marsjasza w interpretacji Zbigniewa Herberta.

12 Uczymy innych Sylwia, Basia, Monika, Roberta i Amadeusz brawurowo wcielili w życie ambitne cele, które sobie wcześniej założyli. Wzbogacili lekcje o prezentacje multimedialne, fragment rozmowy z żoną Zbigniewa Herberta oraz pokaz dzieł ikonicznych odwołujących się do mitu. Młodzi „nauczyciele” dobrze czuli się w nowej roli, ale również pozostali uczniowie przychylnie ocenili takie nieszablonowe zajęcia.

13 Uczymy innych

14 PRAWDA, ŻE JESTEM CUDOWNYM NAUCZYCIELEM…!

15 Uczymy innych DZIĘKI WAM ROZUMIEM POEZJĘ!!!

16 Czytanie ze zrozumieniem Ścieżkę edukacyjną „Czytanie ze zrozumieniem” realizowały w klasach IBT, IIAT i IIIAT Panie Dorota Suwart i Dorota Wójcik-Sokołowska. I etap polegał na analizie i interpretacji tekstów przygotowywanych na konkurs recytatorski.

17 Czytanie ze zrozumieniem

18 II etap polegał na debacie na temat: „Czy czytanie książek jest przestarzałe?”. W debacie brały udział klasy 3AT i 3BT.

19 Czytanie ze zrozumieniem

20 Weryfikacja Kodeksu 2.0 T I K http://geoforum.pl/upload/school/picture_logo/middle/katowice_zsb.jpg

21 W ubiegłym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele wspólnie wypracowali SZKOLNY KODEKS 2.0 29 stycznia 2015r. odbyła się szkolna debata w celu jego zatwierdzenia. Na kolejnych slajdach zostaną przedstawione kolejne punkty SZKOLNEGO KODEKSU 2.0 http://photos.nasza-klasa.pl/8438/10/other/265x200/eda35fc28e.jpeg

22 Szkolny Kodeks 2.0 https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQjiM0avMqyBgOefoSVBPcNA9PubRCA0f-BJ9zRDl0z1vQwCn3b 1. TIK w miarę możliwości wykorzystują nauczyciele wszystkich przedmiotów, głównie w celach edukacyjnych. 2. Dążymy do wyposażenia wszystkich sal dydaktycznych w komputer z dostępem do Internetu i telewizor lub projektor. 3. Korzystając z TIK stosujemy się do regulaminów- dbamy o bezpieczeństwo i dobry stan komputerów, bezpieczeństwo danych i informacji dotyczących szkoły.

23 Szkolny Kodeks 2.0 4. Szkoła zapewnia uczniom i nauczycielom dostęp do Internetu. 5. Uczymy się, ucząc innych i uczymy się od innych. 6. Nauczyciele i uczniowie stale doskonalą swoje umiejętności TIK. 7. Nauczyciele kształtują u uczniów umiejętności dokonywania selekcji oraz wartościowania treści internetowych źródeł informacji.

24 Szkolny Kodeks 2.0 8. Przestrzegamy prawa autorskiego, prawa do wizerunku i praw pokrewnych- zgłaszamy wszelkie nadużycia w sieci. 9. Stosujemy się do zasad netykiety. 10. Uczniowie i nauczyciele wyłączają podczas lekcji telefony komórkowe. 11. Uczniowie korzystają ze sprzętu pod opieką i za zgodą nauczyciela.

25 Szkolny Kodeks 2.0 12. Korzystając z sieci, pamiętamy o bezpieczeństwie dla siebie i innych. 13. Do kontaktów między nauczycielami, uczniami i rodzicami wykorzystujemy dziennik elektroniczny i inne portale, za zgodą stron. 14. W aktualizacji strony internetowej szkoły aktywnie uczestniczą chętni uczniowie i nauczyciele.

26 DYSKUSJA

27 Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu! Zapraszamy na Szkolny Festiwal, który będzie podsumowaniem projektu, w czerwcu 2015r. Do zobaczenia!


Pobierz ppt "ZSB im. Powstańców Śląskich realizuje program"

Podobne prezentacje


Reklamy Google