Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Osiąganie sukcesów przez dzieci Prezentację przygotowała : Aleksandra Grzegorczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Osiąganie sukcesów przez dzieci Prezentację przygotowała : Aleksandra Grzegorczyk."— Zapis prezentacji:

1 Osiąganie sukcesów przez dzieci Prezentację przygotowała : Aleksandra Grzegorczyk

2

3  29%- wzrokowcy  34%- słuchowcy  37%- -kinestetycy

4 Punktacja odpowiedzi NIGDY – 1 pkt. RZADKO- 2 pkt. CZASAMI- 3 pkt ZAZWYCZAJ- 4pkt ZAWSZE- 5 pkt

5 Uczeń o dominacji wzrokowej – preferencje wizualne: - starannie prowadzi zeszyty, ładnie pisze, - dba o swój wygląd, - mówi szybko, nieco chaotycznie, - lepiej pisze, niż mówi, - jest spostrzegawczy, wrażliwy na kolory, - bardziej pamięta kolor książki niż jej tytuł, - robi kolorowe notatki, - w czasie uczenia się lubi spokój i porządek wokół siebie, - kiedy się nudzi – rysuje, pisze, przegląda książkę albo patrzy się w okno. Proponowane metody przekazywania informacji: - wykorzystanie dynamiki całego ciała, - zagospodarowanie w pomieszczeniu lekcyjnym miejsc na poziomie oczu w celu umieszczenia tam plakatów, - stosowanie płyt CD, foliogramów, slajdów, tabel, kolorowych pisaków i kredy, - pokazywanie interesujących i kolorowych książek, - częste zmienianie form pracy, stosowanie różnych pomocy naukowych, - umieszczanie kluczowych słów dookoła klasy.

6 Uczeń o dominacji słuchowej - preferencje audytywne: - mówi dużo, melodyjnie, ma przyjemny głos, - woli słuchać niż czytać lub pisać, - chętnie bierze udział w dyskusji, - najbardziej lubi mówić sam, - ma dobry słuch, - nuci, śpiewa, - robi błędy ortograficzne (bo pisze tak, jak słyszy), - hałas go rozprasza. Proponowane metody przekazywania informacji: - prowadzenie dyskusji w parach i grupach, grupowe przeprowadzanie powtórek, - urządzanie "występów gościnnych", - organizowanie minidebat, - czytanie z odpowiednią intonacją, rapowanie, rymowanie, deklamacje, - traktowanie muzyki jako źródła relaksu, pobudzenia, wizualizacji oraz pomocy w powtórce materiału.

7 Uczeń o dominacji ruchowej - preferencje kinestetyczne: - mówi wolno, czasem z trudem, - dość żywiołowo gestykuluje, - musi się ruszać w czasie mówienia czy myślenia, - w klasie robi największe zamieszanie, - podnosi rękę do odpowiedzi, nawet jeśli nie zna odpowiedzi, - ma bałagan w tornistrze i w piórniku, - kiedy się nudzi, zaczyna się wiercić, huśtać na krześle. Proponowane metody przekazywania informacji: - stosowanie mimiki, języka ciała, - demonstrowanie pojęć za pomocą gestów i ruchów, - przeprowadzanie ćwiczeń rozluźniających, - przeprowadzanie ćwiczeń polegających na projektowaniu i konstruowaniu, - organizowanie wycieczek i zajęć w terenie, wprowadzenie ruchu fizycznego.

8

9 to pomoce i wskazówki, dzięki którym uczeń: poszerza swoją wiedzę, pogłębia swoje zainteresowania, rozwija nowe pomysły, komunikuje się z innymi, uczy się dyskutować.

10

11

12 -DEBATA – forma dyskusji, w której uczestnicy - podzieleni są na dwie grupy - „za” i „przeciw”.

13 zachowania,metody, informacje, które warto spakować do walizki, które warto zapamiętać, zabrać ze sobą i zastosować.. Zachowania, metody, informacje, które były złe, nietrafne i nieinteresujące

14 PRZYDATNA LITERATURA  Angelöw, B. (1998), Jak się uczyć skutecznie, szybko i przyjemnie, Poznań: Moderski i S-ka.  Bogdanowicz, M. (2007), Uczeń z dysleksją w domu, Gdynia: Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.  Buehl, D. (2004), Strategie aktywnego nauczania czyli Jak efektywnie nauczać i skutecznie uczyć się, Kraków : Wydawnictwo Edukacyjne.  Drapeau, Ch. (2002), Jak uczyć się szybko i skutecznie, Warszawa: KDC.  Dudley, G. (1986), Jak podwoić skuteczność uczenia się, Warszawa: MEDIUM.  Fernstermacher, G.D., Solis, J. (2000), Style nauczania. Warszawa: WSiP.  Linksman, R. (2005), W jaki sposób szybko się uczyć. Warszawa: Świat Książki.  Łukasiewicz, M. (2006), Sukces w szkole, Poznań : Rebis.


Pobierz ppt "Osiąganie sukcesów przez dzieci Prezentację przygotowała : Aleksandra Grzegorczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google