Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Znajomą ścieżką w Nadleśnictwie Radomsko. Zapraszamy Was na wycieczkę do lasu w kilku odsłonach. Nadleśnictwo Radomsko położone jest w województwie łódzkim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Znajomą ścieżką w Nadleśnictwie Radomsko. Zapraszamy Was na wycieczkę do lasu w kilku odsłonach. Nadleśnictwo Radomsko położone jest w województwie łódzkim."— Zapis prezentacji:

1 Znajomą ścieżką w Nadleśnictwie Radomsko

2 Zapraszamy Was na wycieczkę do lasu w kilku odsłonach. Nadleśnictwo Radomsko położone jest w województwie łódzkim na obszarze trzech powiatów oraz w województwie śląskim, gdzie zajmuje teren powiatu częstochowskiego w gminie Kruszyna. Lidka Adam Martyna

3 Jesteśmy świadomi jak wielkie jest bogactwo lasów w Nadleśnictwie Radomsko i ogromna różnorodność ich mieszkańców.

4

5 Las to niepowtarzalne dzieło natury, pełne dziwnych kształtów, barw, zapachów, ruchu i ciszy. Inspiruje nas twórczo i daje wytchnienie całej rodzinie. Dostarcza pozytywnej energii, przywraca chęć do nauki i pracy, przepełnia radością, dobrym samopoczuciem, pomaga zachować zdrowie.

6 Gdy się wsłuchasz w leśną ciszę. tysiąc głosów możesz słyszeć: śpiewa wilga, komar bzyka, świerszczykowa gra muzyka strumień nuci swą piosenkę, złota pszczoła leci z brzękiem, szumią drzewa, dzięcioł stuka, kukułeczka w gąszczu kuka. Bąk kosmaty huczy basem, mała żabka skrzeknie czasem, stuk!- o ziemię szyszka stuknie, trzaśnie głucho gałąź sucha. Tysiąc głosów w lesie słyszy, kto wyraźnie umie słuchać. Hanna Zdzitowiecka

7 Potraktuj las jak dom Nie wyrzucaj śmieci do lasu, nie rób z lasu śmietnika.

8 Deklarujemy: Nie płoszyć zwierząt. Nie śmiecić. Nie niszczyć roślin. Nie hałasować. Nie rozpalać ognisk. Dbać o bezpieczeństwo lasu. Szanować prawa natury.

9 Leśna edukacja w Nadleśnictwie Radomsko odbywa się na trasach ścieżek edukacyjnych i pogadankach organizowanych w szkołach. Dzięki takim ludziom jak podleśniczy Mariusz Jagoda i Specjalista Służby Leśnej pani Iza Randak, dowiadujemy się, że my przemijamy, ale natura jest wieczna.

10 W podróż po Nadleśnictwie Radomsko zabrali Was uczniowie klasy I „b” Publicznego Gimnazjum Nr 6 im. Bohaterów Katynia w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym Nr 5 w Radomsku. Autorzy: Lidia Ciach, Adam Dobrowolski, Martyna Dudek. Zamieszczone fotografie zostały zaczerpnięte ze stron internetowych, Facebook’a Nadleśnictwa Radomsko i zbiorów prywatnych autorów prezentacji.


Pobierz ppt "Znajomą ścieżką w Nadleśnictwie Radomsko. Zapraszamy Was na wycieczkę do lasu w kilku odsłonach. Nadleśnictwo Radomsko położone jest w województwie łódzkim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google