Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik prasowy tel. (41) 342-17-54 Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 PORTAL „E-VIVE.PL” Remont drogi na odcinku Chęciny - Małogoszcz. Inwestycja rozpocznie się w 2014 roku Droga między Chęcinami a Małogoszczą doczeka się remontu. Do końca roku powinna powstać dokumentacja techniczna. Prawdopodobnie remont rozpocznie się w 2014 roku. Oprócz nowej nawierzchni zostaną wybudowane chodniki. Inwestycja będzie kosztowała około 15 milionów złotych. - Droga jest okropna, w tragicznym stanie - podkreślił burmistrz Chęcin Robert Jaworski. Chodzi o 13 kilometrowy odcinek łączący dwie miejscowości Chęciny i Małogoszcz. Ważność tej inwestycji jest o tyle istotna, jak podkreśla burmistrz, że łączy ona dwie strategiczne miejscowości. W sprawie naprawy nawierzchni zostało podpisane porozumie między władzami Chęcin z marszałkiem świętokrzyskiego Adamem Jarubasem. Gmina zobowiązała się do przygotowania dokumentacji technicznej. – Prawdopodobnie będzie gotowa na początku 2014 roku – powiedział Robert Jaworski. Marszałek świętokrzyskiego z kolei zadeklarował finasowanie inwestycji. Jak podkreślił burmistrz Chęcin to podobna sytuacja jak w przypadku drogi w Radkowicach. Tam również koszty związane z przygotowaniem i przetargiem pokrywała gmina. Modernizacja drogi będzie polegała na kompleksowej wymianie nawierzchni. Obecna zostanie sfrezowana i położona zostanie zupełnie nowa. Planowane jest także ułożenie chodników w miejscowościach gdzie droga nr 762 przebiega. Szacuje się, ze koszt inwestycji wyniesie około 15 milinów złotych. Inwestycja może rozpocząć się w 2014 roku.

3 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP str. 1/2 Świętokrzyskie i lubelskie będą współpracować Wspólne posiedzenie zarządów województw świętokrzyskiego i lubelskiego odbyło się we wtorek w Sandomierzu. Samorządowcy podpisali porozumienie w sprawie współpracy dotyczącej inwestycji w drogi oraz promocji turystyki. Debatę rozpoczęły tematy związane z polityką regionalną. Przedstawiciele samorządów zgodnie stwierdzili, że podejmowanie wspólnych inicjatyw do realizacji w nowej perspektywie finansowej przyniesie większe korzyści dla obu województw. - Wchodzimy w nowy okres programowania. Oba województwa są w trakcie przygotowywania strategii rozwoju. Dlatego jest to dobry czas na tego typu spotkania. Horyzontalne spojrzenie na problemy oraz wspólne pomysły i inicjatywy mogą przynieść bowiem obustronne korzyści - mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. To współdziałanie dotyczyć ma między innymi takich konkretnych działań, jak tworzenie ponadregionalnych klastrów gospodarczych, wspólnej promocji walorów turystycznych, rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 754 - połączenie m. Ostrowiec Świętokrzyski - Kraśnik oraz rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 755 - połączenie m. Ostrowiec Świętokrzyski - Lublin czy budowa drogi ekspresowej S74 jako strategicznego połączenia z centrum kraju w kierunku Ukrainy i Bałkanów.

4 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP str. 2/2 Świętokrzyskie i lubelskie będą współpracować Jak zauważył marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman, tylko województwa świętokrzyskie i lubelskie zawarły w swoich strategiach zapisy o współpracy ponadregionalnej. - Mamy zidentyfikowane wspólne problemy i pomysły w ramach, których musimy zacieśnić współpracę. Nowa perspektywa finansowa przyniesie nowe możliwości działania w obszarze gospodarki, infrastruktury, rozwoju terenów wiejskich, kultury i turystyki. Mam nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do realizacji ponadregionalnych projektów - powiedział marszałek Hetman. Bliskie sąsiedztwo umożliwić ma również realizację wspólnych projektów turystycznych m.in. budowę szlaku rowerowego przebiegającego przez Świętokrzyskie i Lubelskie łączącego pięć województw Polski Wschodniej. W planach jest również rozwój turystyki wodnej na Wiśle. Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przyznał, że tylko wspólne działania mogą przyczynić się do rozwoju turystyki. - Nie wygramy tej batalii, jeśli nie będziemy grali razem - mówił Hetman. - Kontynuacja Programu Piękny Wschód, rozwój Geoparków, trasy rowerowe Polski Wschodniej - tylko wspólne działania w tych obszarach mogą przyczynić się do wspólnego sukcesu - dodał.

5 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Światowy poziom leczenia noworodków w szpitalu na Czarnowie Dzieci, które przyjdą na świat w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będą leczone na najwyższym, światowym poziomie. W połowie kwietnia, oddział neonatologiczny tej lecznicy zyska trzeci stopień referencyjności. Kierownik jednostki dr Wojciech Rokita informuje, że w szpitalu będzie sześć stanowisk do leczenia pacjentów, urodzonych przed 32 tygodniem ciąży oraz noworodków wymagających specjalistycznej opieki. Dzięki temu, że oddział neonatologiczny będzie miał trzeci stopień referencyjności, także oddział ginekologiczno- położniczy będzie leczył na najwyższym poziomie kobiety w ciąży patologicznej, z powikłaniami, z którymi do tej pory musiały być transportowane do innych polskich klinik. Aby uzyskać trzeci stopień referencyjności, szpital musiał znaleźć dodatkowy personel. Na oddziałach neonatologicznym i ginekologiczno-położniczym zatrudniono 30 pielęgniarek i 8 lekarzy, którzy szkolili się w polskich klinikach, m.in. w Krakowie. Ponadto, lecznica musiała kupić specjalistyczny sprzęt. Znajdzie się tam m. in. pierwszy w województwie system ciągłego nadzoru, który przez całą dobę bada tętno płodu i czynności skurczowe macicy. Dodatkowo, pozwala na równoczesne monitorowanie 8 pacjentek w ciąży- informuje dyrektor szpitala na Czarnowie Jan Gierada. Na oddział trafią m. in. nowoczesne aparaty USG, respiratory, inkubatory, stanowisko do resuscytacji noworodków, pompy infuzyjne i kardiomonitor. W sumie sprzęt zakupiony na potrzeby oddziału neonatologicznego kosztował ponad 5 mln 200 tys. zł, Obecnie, trzeci poziom referencyjności, w naszym regionie ma tylko Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka, przy ulicy Prostej w Kielcach.


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google