Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) ; fax. (41) rzecznik prasowy tel. (41) Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 PORTAL „E-VIVE.PL” Remont drogi na odcinku Chęciny - Małogoszcz. Inwestycja rozpocznie się w 2014 roku Droga między Chęcinami a Małogoszczą doczeka się remontu. Do końca roku powinna powstać dokumentacja techniczna. Prawdopodobnie remont rozpocznie się w 2014 roku. Oprócz nowej nawierzchni zostaną wybudowane chodniki. Inwestycja będzie kosztowała około 15 milionów złotych. - Droga jest okropna, w tragicznym stanie - podkreślił burmistrz Chęcin Robert Jaworski. Chodzi o 13 kilometrowy odcinek łączący dwie miejscowości Chęciny i Małogoszcz. Ważność tej inwestycji jest o tyle istotna, jak podkreśla burmistrz, że łączy ona dwie strategiczne miejscowości. W sprawie naprawy nawierzchni zostało podpisane porozumie między władzami Chęcin z marszałkiem świętokrzyskiego Adamem Jarubasem. Gmina zobowiązała się do przygotowania dokumentacji technicznej. – Prawdopodobnie będzie gotowa na początku 2014 roku – powiedział Robert Jaworski. Marszałek świętokrzyskiego z kolei zadeklarował finasowanie inwestycji. Jak podkreślił burmistrz Chęcin to podobna sytuacja jak w przypadku drogi w Radkowicach. Tam również koszty związane z przygotowaniem i przetargiem pokrywała gmina. Modernizacja drogi będzie polegała na kompleksowej wymianie nawierzchni. Obecna zostanie sfrezowana i położona zostanie zupełnie nowa. Planowane jest także ułożenie chodników w miejscowościach gdzie droga nr 762 przebiega. Szacuje się, ze koszt inwestycji wyniesie około 15 milinów złotych. Inwestycja może rozpocząć się w 2014 roku.

3 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP str. 1/2 Świętokrzyskie i lubelskie będą współpracować Wspólne posiedzenie zarządów województw świętokrzyskiego i lubelskiego odbyło się we wtorek w Sandomierzu. Samorządowcy podpisali porozumienie w sprawie współpracy dotyczącej inwestycji w drogi oraz promocji turystyki. Debatę rozpoczęły tematy związane z polityką regionalną. Przedstawiciele samorządów zgodnie stwierdzili, że podejmowanie wspólnych inicjatyw do realizacji w nowej perspektywie finansowej przyniesie większe korzyści dla obu województw. - Wchodzimy w nowy okres programowania. Oba województwa są w trakcie przygotowywania strategii rozwoju. Dlatego jest to dobry czas na tego typu spotkania. Horyzontalne spojrzenie na problemy oraz wspólne pomysły i inicjatywy mogą przynieść bowiem obustronne korzyści - mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. To współdziałanie dotyczyć ma między innymi takich konkretnych działań, jak tworzenie ponadregionalnych klastrów gospodarczych, wspólnej promocji walorów turystycznych, rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr połączenie m. Ostrowiec Świętokrzyski - Kraśnik oraz rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr połączenie m. Ostrowiec Świętokrzyski - Lublin czy budowa drogi ekspresowej S74 jako strategicznego połączenia z centrum kraju w kierunku Ukrainy i Bałkanów.

4 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP str. 2/2 Świętokrzyskie i lubelskie będą współpracować Jak zauważył marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman, tylko województwa świętokrzyskie i lubelskie zawarły w swoich strategiach zapisy o współpracy ponadregionalnej. - Mamy zidentyfikowane wspólne problemy i pomysły w ramach, których musimy zacieśnić współpracę. Nowa perspektywa finansowa przyniesie nowe możliwości działania w obszarze gospodarki, infrastruktury, rozwoju terenów wiejskich, kultury i turystyki. Mam nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do realizacji ponadregionalnych projektów - powiedział marszałek Hetman. Bliskie sąsiedztwo umożliwić ma również realizację wspólnych projektów turystycznych m.in. budowę szlaku rowerowego przebiegającego przez Świętokrzyskie i Lubelskie łączącego pięć województw Polski Wschodniej. W planach jest również rozwój turystyki wodnej na Wiśle. Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przyznał, że tylko wspólne działania mogą przyczynić się do rozwoju turystyki. - Nie wygramy tej batalii, jeśli nie będziemy grali razem - mówił Hetman. - Kontynuacja Programu Piękny Wschód, rozwój Geoparków, trasy rowerowe Polski Wschodniej - tylko wspólne działania w tych obszarach mogą przyczynić się do wspólnego sukcesu - dodał.

5 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Światowy poziom leczenia noworodków w szpitalu na Czarnowie Dzieci, które przyjdą na świat w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będą leczone na najwyższym, światowym poziomie. W połowie kwietnia, oddział neonatologiczny tej lecznicy zyska trzeci stopień referencyjności. Kierownik jednostki dr Wojciech Rokita informuje, że w szpitalu będzie sześć stanowisk do leczenia pacjentów, urodzonych przed 32 tygodniem ciąży oraz noworodków wymagających specjalistycznej opieki. Dzięki temu, że oddział neonatologiczny będzie miał trzeci stopień referencyjności, także oddział ginekologiczno- położniczy będzie leczył na najwyższym poziomie kobiety w ciąży patologicznej, z powikłaniami, z którymi do tej pory musiały być transportowane do innych polskich klinik. Aby uzyskać trzeci stopień referencyjności, szpital musiał znaleźć dodatkowy personel. Na oddziałach neonatologicznym i ginekologiczno-położniczym zatrudniono 30 pielęgniarek i 8 lekarzy, którzy szkolili się w polskich klinikach, m.in. w Krakowie. Ponadto, lecznica musiała kupić specjalistyczny sprzęt. Znajdzie się tam m. in. pierwszy w województwie system ciągłego nadzoru, który przez całą dobę bada tętno płodu i czynności skurczowe macicy. Dodatkowo, pozwala na równoczesne monitorowanie 8 pacjentek w ciąży- informuje dyrektor szpitala na Czarnowie Jan Gierada. Na oddział trafią m. in. nowoczesne aparaty USG, respiratory, inkubatory, stanowisko do resuscytacji noworodków, pompy infuzyjne i kardiomonitor. W sumie sprzęt zakupiony na potrzeby oddziału neonatologicznego kosztował ponad 5 mln 200 tys. zł, Obecnie, trzeci poziom referencyjności, w naszym regionie ma tylko Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka, przy ulicy Prostej w Kielcach.


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 28 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google