Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chwalić się zamierzamy, relację z działalności naszego SKO w roku szkolnym 2015/2016 przedstawiamy. Od dawien dawna w SKO pieniądze odkładamy, od trzech.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chwalić się zamierzamy, relację z działalności naszego SKO w roku szkolnym 2015/2016 przedstawiamy. Od dawien dawna w SKO pieniądze odkładamy, od trzech."— Zapis prezentacji:

1

2 Chwalić się zamierzamy, relację z działalności naszego SKO w roku szkolnym 2015/2016 przedstawiamy. Od dawien dawna w SKO pieniądze odkładamy, od trzech lat konta indywidualne mamy. W szkole finansami pani Krysia Pawlik się zajmuje, pani Zosia Samociuk z ramienia PKO S.A. salda rachuje. Do naszej szkoły 93 dzieci uczęszcza, z czego 55 osób oszczędza, i nie wie, co to bieda i nędza. Na dzień 15 czerwca 2016 roku razem wielką kwotę 14 180,39 zł zgromadzono jednogłośnie dodatni bilans stwierdzono.

3 Edukacja ekonomiczna w naszej szkole przybiera różne formy. Tablice ogłoszeń Wycieczki do banku Przedstawienia, apele Gazetki Spotkania z pracownikami Banku

4 W szkole organizowane są konkursy popularyzujące oszczędzanie. Konkurs na plakat promujący oszczędzanie Konkurs na model banku z surowców wtórnych Cykliczny konkurs „Mistrz Oszczędzania”

5 Oszczędzania uczymy się wraz z Żyrafą Lokatką. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia ekonomiczno – plastyczne, efektem których był nie tylko wzrost wiedzy o oszczędzaniu ale też szkolna galeria portretów Lokatki. Klasa IV Klasa II Przedszkole Klasa I Klasa III Klasa V Klasa VI Klasa 0

6 Każdy oszczędzający potrafi liczyć i rachować, stąd też często sprawdzamy naszą wiedzę w różnego typu zmaganiach matematycznych. Dzień Matematyki Turniej Matematyczny Akcja „Z matematyką za pan brat”

7 Potrafimy nie tylko oszczędzać pieniądze, ale też dzielić się nimi z potrzebującymi. Z tego też względu bardzo chętnie angażujemy się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 281,05 zł Włączyliśmy się do akcji „Szlachetna Paczka” Przygotowaliśmy dary dla Schroniska Azyl Zbieraliśmy znicze na groby bohaterów, którymi się opiekujemy

8 Staramy się pozyskiwać sponsorów. Dzięki uzyskanym środkom możemy organizować fajne imprezy. Dostajemy też wiele gadżetów i upominków, które przyznawane są dla uczniów biorących udział w konkursach szkolnych. Oczywiście zawsze pamiętamy o naszych darczyńcach i staramy się odwdzięczyć im własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

9 Jesteśmy mistrzami w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, dzięki którym nasza szkoła staje się lepiej wyposażona, bogatsza, piękniejsza. W tym roku szkolnym udało nam się:  Zakupić nowe komputery przeznaczając na to m.in. 1 000,00 zł z nagrody za „Kronikę SKO”.  Wzbogacić szkolny księgozbiór o nowe pozycje o wartości 1 635,00 zł z programu „Książki naszych marzeń”.  Pozyskać 45 000,00 zł z programu „Bezpieczna +” na budowę skoczni lekkoatletycznej, wyjazdy na basen i zakup pomocy dydaktycznych.  Zrealizować projekt pt. „Umiem pływać”, do którego otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 100,00 zł.  Pozyskać 4 800,00 zł z Narodowego Programu Czytelnictwa na zakup nowych książek do biblioteki.  Otrzymać kwotę 16 104,00 zł z rezerwy subwencji oświatowej na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć rewalidacyjnych i z pomocy psychologiczo – pedagogicznej. Mityng lekkoatletyczny na nowo wybudowanej skoczni Zajęcia w ramach projektu „Umiem pływać”

10 W szkole edukacja ekologiczna odbywa się poprzez różnego rodzaju uroczystości, akcje, happeningi, prelekcje, sprzątanie świata czy zbiórki surowców wtórnych. Dzień Wody Dzień Drzewa Sprzątanie świata Dzień Ziemi

11 Potwierdzeniem naszego zaangażowania w działalność ekologiczną jest zdobycie wyróżnienia w powiatowym konkursie „Czysta Ziemia 2015”. W ramach zbiórki surowców wtórnych zebraliśmy: 650 kg baterii i akumulatorów, 1 938 kg makulatury, 187 kg aluminiowych puszek, 456 kg plastikowych zakrętek, 295 kg złomu, 655 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 78 sztuk zużytych tonerów.

12 Przez cały rok zbieramy surowce wtórne: makulaturę, plastikowe nakrętki, baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tonery, telefony. Pozyskane środki wykorzystujemy na realizację potrzeb szkolnych, zakup pomocy dydaktycznych, nagród, dofinansowania imprez i uroczystości.

13 Stawiamy na bezpieczeństwo i zdrowie. Akcja „Jestem widoczny” Happening „Jestem bezpieczny!” Prelekcja „Bezpieczne ferie” Rajd rowerowy i spotkanie z policjantem „Śniadanie daje moc”

14 Bierzemy udział w realizacji różnych programów profilaktycznych. Program „Trzymaj Formę” Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” Program „WF z klasą”

15 Bierzemy aktywny udział w wielu imprezach i uroczystościach o charakterze szkolnym. Są to imprezy integrujące, sportowe, patriotyczne, okolicznościowe. Pierwszy Dzień Wiosny Dzień Pluszowego Misia Dzień Dziecka Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Pasowanie na czytelnika

16 Na organizowane przez nas uroczystości bardzo chętnie zapraszamy naszych rodziców, dziadków, przedstawicieli różnych placówek. Dzień Babci i Dziadka Dzień Mamy i Taty Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z pielęgniarką

17 Bardzo często mamy okazję prezentować się przed szerszą publicznością i przygotowywanymi programami artystycznymi uświetniać imprezy o charakterze parafialnym, gminnym i lokalnym. Podczas występu w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie Gminny „Koncert Kolęd” Udział w III Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych

18 Staramy się promować naszą szkołę. Wiele ciekawych informacji z życia szkoły pojawia się na:  stronie internetowej szkoły www.spsosnowka.superszkolna.pl  blogu SKO www.szkolneblogi.pl/blogi/sp-sosnowka  blogu WF z klasą www.blogiceo.nq.pl/sosnowka1/  w lokalnej prasie „Słowo Podlasia”, „Gościniec Bialski”  za pomocą różnych portali internetowych www.biala24.plwww.biala24.pl, www.radiobiper.infowww.radiobiper.info

19 Ideę oszczędzania w naszej szkole się popularyzuje, chęć spełnienia marzeń do gromadzenia pieniędzy mocno nas motywuje.


Pobierz ppt "Chwalić się zamierzamy, relację z działalności naszego SKO w roku szkolnym 2015/2016 przedstawiamy. Od dawien dawna w SKO pieniądze odkładamy, od trzech."

Podobne prezentacje


Reklamy Google