Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonawca: Patrycja Smoleń VIa. Trochę o Światowym Dniu Ziemi Dzień Ziemi-akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonawca: Patrycja Smoleń VIa. Trochę o Światowym Dniu Ziemi Dzień Ziemi-akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych."— Zapis prezentacji:

1 Wykonawca: Patrycja Smoleń VIa

2 Trochę o Światowym Dniu Ziemi Dzień Ziemi-akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, będącą okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

3 Równonoc wiosenna Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na Półkuli Południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę samą planetę, która - według organizatorów Dnia Ziemi - jest naszym wspólnym dobrem.

4 Godzina dla wilka-pomóż chronić polskie wilki WILK ŻYJE W POLSKICH LASACH, ALE... czy wiesz, że objęty ustawową ochroną, nadal ginie z rąk ludzi i czy wiesz, że ta sytuacja może się pogorszyć? Wilkowi w Polsce potrzebne jest coś więcej niż prawo, wilkowi potrzebna jest wielka i silna wataha przyjaciół, którzy staną murem za wilkiem. Wilk jest rodzinnym, troskliwym i odpowiedzialnym zwierzęciem, zamiast na niego polować, poznajmy te wilcze wartości.

5 Ssaki chronione w Polsce Bóbr europejski Żubr Gacek wielkouch Wiewiórka pospolita Gronostaj Jeż wschodni Kozica Łasica Mroczek późny Niedźwiedź brunatny Nocek duży Popielica Ryjówka Ryś Świstak Suseł Wydra Żbik

6 Rośliny chronione w Polsce Nie wszystkie, ponieważ jest ich za dużo. - cis - limba - brzoza ojcowska - jarząb szwedzki i jarząb brzęk - kosodrzewina i sosna błotna - woskownica europejska - wierzba borówkolistna i wierzba lapońska - malina moroszka - wiśnia karłowata - szczodrzeniec zmienny - wawrzynek wilczełyko i wawrzynek główkowy - rokitnik zwyczajny - kłokoczka południowa - bluszcz pospolity - różanecznik żółty

7 Koniec Źródła: Google grafika


Pobierz ppt "Wykonawca: Patrycja Smoleń VIa. Trochę o Światowym Dniu Ziemi Dzień Ziemi-akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google