Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ GEODETY EUROPEJSKIEGO DOKĄD ZMIERZASZ POLSKA GEODEZJO? Bogdan Grzechnik Warszawa, 21.03.2013 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ GEODETY EUROPEJSKIEGO DOKĄD ZMIERZASZ POLSKA GEODEZJO? Bogdan Grzechnik Warszawa, 21.03.2013 r."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ GEODETY EUROPEJSKIEGO DOKĄD ZMIERZASZ POLSKA GEODEZJO? Bogdan Grzechnik Warszawa, 21.03.2013 r.

2 DOKĄD ZMIERZASZ POLSKA GEODEZJO? I TEMATY STRATEGICZNE I TEMATY STRATEGICZNE 1. Czy potrzebny jest rządowy program rozwoju geodezji i kartografii do 2030 roku? TAK trzeba zdefiniować w nim zadania do wykonania, trzeba zdefiniować w nim zadania do wykonania, środki, środki, kadrę, kadrę, technologie, technologie, organizację, organizację, korzyści dla gospodarki, inwestorów i właścicieli nieruchomości wynikające z programu. korzyści dla gospodarki, inwestorów i właścicieli nieruchomości wynikające z programu. 2. Czy warto opracować nowe prawo geodezyjne i kartograficzne? TAK stare wielokrotnie nowelizowane nie reguluje w sposób nowoczesny i rynkowy wielu problemów, stare wielokrotnie nowelizowane nie reguluje w sposób nowoczesny i rynkowy wielu problemów, musi w nim m.in. zostać zaproponowana nowa organizacja geodezji. musi w nim m.in. zostać zaproponowana nowa organizacja geodezji. 3. Czy w Polsce istnieje kataster nieruchomości, czy będziemy go budować? nie ma nowoczesnego katastru, nie ma nowoczesnego katastru, trzeba go szybko zbudować wykorzystując to co dobre z ewidencji gruntów i budynków, trzeba go szybko zbudować wykorzystując to co dobre z ewidencji gruntów i budynków, potrzeba na to sporo środków. potrzeba na to sporo środków.

3 4. Jak zdobyć zdecydowanie większe środki na geodezję? w rządowym programie rozwoju geodezji i kartografii trzeba ocenić straty jakie ponosi gospodarka ze względu na brak nowoczesnych rejestrów publicznych (EGiB i GESUT), w rządowym programie rozwoju geodezji i kartografii trzeba ocenić straty jakie ponosi gospodarka ze względu na brak nowoczesnych rejestrów publicznych (EGiB i GESUT), wszystkie organizacje powinny wesprzeć w tej sprawie GGK. wszystkie organizacje powinny wesprzeć w tej sprawie GGK. 5. Jak zorganizować PZGiK żeby nie był hamulcowym inwestycji? uprościć procedury, uprościć procedury, nie zmuszać inwestorów do realizacji zadań starostów. nie zmuszać inwestorów do realizacji zadań starostów. 6. Jak poprawić jakość w geodezji? zmienić przepisy o przetargach, zmienić przepisy o przetargach, wprowadzić obowiązek powoływania inspektorów nadzoru dla prac np. powyżej 50 000 zł, wprowadzić obowiązek powoływania inspektorów nadzoru dla prac np. powyżej 50 000 zł, wprowadzić krótkie i czytelne standardy techniczne z wzorami dla każdego asortymentu prac. wprowadzić krótkie i czytelne standardy techniczne z wzorami dla każdego asortymentu prac. 7. Jak urynkowić prace geodezyjne pod inwestycje liniowe? wymusić zmianę specyfikacji tak aby firmy geodezyjne były pełnoprawnymi uczestnikami przetargów. wymusić zmianę specyfikacji tak aby firmy geodezyjne były pełnoprawnymi uczestnikami przetargów.

4 8. Czy scalenia to prace tylko dla WBGiTR? trzeba dogadać się z M.R. trzeba dogadać się z M.R. WBGiTR mogą podzlecać prace innym firmom. WBGiTR mogą podzlecać prace innym firmom. 9. Czy uzyskanie dostępu geodetów do KW jest wielkim problemem? współtworzymy księgi, współtworzymy księgi, nie wolno nas traktować jako złodziei dokumentów, nie wolno nas traktować jako złodziei dokumentów, musimy to pilnie załatwić. musimy to pilnie załatwić. 10. Czy muszą być nadal wydawane decyzje o podziałach nieruchomości? nie muszą, nie muszą, wystarczy opinia wójta. wystarczy opinia wójta. 11. Czy rozgraniczenia nieruchomości w trybie administracyjnym mogą zostać przekazane w całości geodetom uprawnionym? mogą bez problemów, mogą bez problemów, uprości to i przyspieszy postępowanie. uprości to i przyspieszy postępowanie.

5 12. Czy samorząd zawodowy poprawi sytuację w geodezji? dnia 27 i 28 maja br. wszystkie organizacje pod patronatem GGK przygotowują Konferencję na ten temat, dnia 27 i 28 maja br. wszystkie organizacje pod patronatem GGK przygotowują Konferencję na ten temat, zapraszamy wszystkich chętnych, zapraszamy wszystkich chętnych, postaramy się udowodnić, że tak właśnie się stanie. postaramy się udowodnić, że tak właśnie się stanie.

6 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ! DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "DZIEŃ GEODETY EUROPEJSKIEGO DOKĄD ZMIERZASZ POLSKA GEODEZJO? Bogdan Grzechnik Warszawa, 21.03.2013 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google