Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat 3. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r. Tezy do dyskusji Waldemar Klocek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat 3. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r. Tezy do dyskusji Waldemar Klocek."— Zapis prezentacji:

1 Temat 3. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r. Tezy do dyskusji Waldemar Klocek

2 W ostatnich kilku latach, począwszy od roku 2008, przedsiębiorstwa zrzeszone w PGK wykonywały głównie roboty współfinansowane przez Unię Europejską. W ostatnich kilku latach, począwszy od roku 2008, przedsiębiorstwa zrzeszone w PGK wykonywały głównie roboty współfinansowane przez Unię Europejską. Do największych zleceniodawców należały następujące jednostki: - Główny Urząd Geodezji i Kartografii, - Mazowiecki Urząd Marszałkowski, - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, - Urzędy Miast, - Starostwa Powiatowe. Ponadto w związku z rozbudową infrastruktury drogowej i innej towarzyszącej przygotowaniom do EURO 2012 firmy geodezyjne wykonywały zlecenia przedsiębiorstw drogowych, kolejowych i innych budowlanych oraz projektowych. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r.

3 W 2011 roku Polska Geodezja Komercyjna wystąpiła do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii z inicjatywą współpracy przy tworzeniu nowych projektów geodezyjnych przewidzianych do dofinansowania przez Unię Europejską oraz z innych funduszy na lata 2014 –2020 przedstawiając swoje propozycje związane z: W 2011 roku Polska Geodezja Komercyjna wystąpiła do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii z inicjatywą współpracy przy tworzeniu nowych projektów geodezyjnych przewidzianych do dofinansowania przez Unię Europejską oraz z innych funduszy na lata 2014 –2020 przedstawiając swoje propozycje związane z: 1. katastrem, 2. GESUT-em i mapą zasadniczą, 3. ewidencją budynków, 4. scaleniami oraz inne propozycje. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r.

4 Przedstawiliśmy na różnych spotkaniach, w tym na Państwowej Radzie Geodezyjnej, przykłady barier, przed pokonaniem których stoją przedsiębiorcy niezależnie od wielkości firm, które reprezentują: Przedstawiliśmy na różnych spotkaniach, w tym na Państwowej Radzie Geodezyjnej, przykłady barier, przed pokonaniem których stoją przedsiębiorcy niezależnie od wielkości firm, które reprezentują: - dowolność stosowania cenników za opłaty w PODGiK-ach, - przedłużające się nawet do pół roku kontrole operatów w niektórych ośrodkach dokumentacji geodezyjno-kartograficznej, - patologie związane z obsługą wykonawstwa geodezyjnego przez kolejowe ośrodki dokumentacji, - brak dostępu firm komercyjnych do scaleń, - przejęcie części zadań wykonawstwa geodezyjnego (kontrola na miejscu) przez administrację ARiMR, - niewystarczające wykorzystanie środków unijnych w administracji samorządowej na zadania geodezyjne. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r.

5


Pobierz ppt "Temat 3. Sytuacja przedsiębiorstw geodezyjnych zrzeszonych w Polskiej Geodezji Komercyjnej w 2012 r. Tezy do dyskusji Waldemar Klocek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google