Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SYMBOLE UNII EUROPEJSKIEJ: Unia Europejska to gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich, który powstał 1 listopada 1993r.. Jako.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SYMBOLE UNII EUROPEJSKIEJ: Unia Europejska to gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich, który powstał 1 listopada 1993r.. Jako."— Zapis prezentacji:

1

2 SYMBOLE UNII EUROPEJSKIEJ:

3 Unia Europejska to gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich, który powstał 1 listopada 1993r.. Jako organizacja międzynarodowa funkcjonuje od 1 grudnia 2009. Motto Unii Europejskiej: "Zjednoczona w różnorodności„ lub "Jedność w różnorodności"

4 Walutą Unii Europejskiej (podobnie jak w Austrii, Belgii, na Cyprze, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Malcie, Niemczech, Portugalii, Słowenii, we Włoszech i na Słowacji) jest Euro.

5 Dzień Europy przypada na 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, zaś w krajach UE obchodzi się go oficjalnie 9 maja. Hymn Unii Europejskiej to „Oda do radości” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Pierwsza zwrotka „Ody do radości”: O Radości, iskro bogów, kwiecie elizejskich pól, święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór Jasność twoja wszystko zaćmi złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos. : Jasność twoja wszystko zaćmi złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.

6 św. Benedykt św. Cyryl i św. Metody św. Katarzyna ze Sieny św. Brygida


Pobierz ppt "SYMBOLE UNII EUROPEJSKIEJ: Unia Europejska to gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich, który powstał 1 listopada 1993r.. Jako."

Podobne prezentacje


Reklamy Google