Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

European and national traditions in the art of theatre – International Theatre Performance Prezentacja europejskiego projektu teatralnego realizowanego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "European and national traditions in the art of theatre – International Theatre Performance Prezentacja europejskiego projektu teatralnego realizowanego."— Zapis prezentacji:

1 European and national traditions in the art of theatre – International Theatre Performance Prezentacja europejskiego projektu teatralnego realizowanego w ramach programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół Opracowała Anna Kowalska – koordynator projektu

2 Co to jest Comenius? Jeden z czterech programów sektorowych programu „Uczenie się przez całe życie” skierowany do szkół na cztery sposoby: a) Partnerskie Projekty Szkół b) Partnerskie Projekty Regio c) Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej d) Asystentura Comeniusa

3 O co chodzi w PPS? Projekty wielostronne (minimum trzy szkoły); Realizacja dowolnie wybranego tematu przez dwa lata; Działania wcześniej zaplanowane i uzgodnione z partnerami z UE zmierzające do osiągnięcia jakiegoś produktu finalnego; Minimum 24 mobilności, czyli wyjazdy jednej osoby do zagranicznych szkół partnerskich.

4 Skąd się wziął nasz projekt? Decyzja zapadła rok temu; Poszukiwania partnerów (eTwinning), pomysłów, wspólnego tematu… Pisanie projektu, wiele maili, rozmów, wymiana doświadczeń, uzupełnianie wniosku aplikacyjnego – radosna twórczość Zbieranie dokumentów, czekanie …akceptacja, umowa finansowa.

5 Kto bierze udział? - partnerzy Liceum Sióstr Nazaretanek Budapesti Ward Mária Gimnázium (Węgry) Colegiul Economic "Petre S. Aurelian„ (Rumunia – Slatina) YEŞİLKÖY ANADOLU LİSESİ (Turcja, Istanbul) Ķeguma komercnovirziena vidusskola (Łotwa, Kegums)

6 A u nas kto? Działania projektowe dotyczą całej szkoły, chociaż nie wszystkich w tym samym stopniu; Pewne działania będą podejmowane w czasie różnych lekcji, a inne poza nimi; Mają wpływać na rozwój szkoły, umożliwiać spotkanie się z „innymi” Kto chce być w grupie najbardziej zaangażowanych?

7 Ale do czego? – co będziemy robić? Poznawać teatr polski i teatr partnerów Opowiadać o nim i o sobie innym na różne ciekawe sposoby Brać udział w warsztatach teatralnych Wystawiać przedstawienia Tworzyć scenariusz i wystawiać wspólnie przedstawienie o obsadzie międzynarodowej (ciekawe o czym będzie;) A TO WSZYSTKO W KAŻDEJ ZE SZKÓŁ RÓWNOLEGLE, A TAKŻE NA WSPÓLNYCH SPOTKANIACH MIĘDZYNARODOWYCH

8 Jak jest z tymi wyjazdami? Planujemy spotkania w każdym z krajów partnerskich; Miejscem docelowym każdej wizyty jest szkoła danego partnera; Wszelkie koszty podróży i działań projektowych pokrywane są ze środków UE; Uczniowie mieszkają u rodzin kolegów ze szkół partnerskich; Na każdym ze spotkań realizujemy zaplanowane wcześniej zadania;

9 Konkretniej? Na każdy miesiąc są zaplanowane działania, które trzeba zrealizować. We wrześniu: - Opowiadamy o projekcie - Zakładamy Klub Comeniusa - Wymieniamy się z partnerami prezentacjami o krajach i szkołach - Zaczynamy istnieć w Internecie - Szukamy gdzie i na co warto pójść do teatru - Koordynatorzy ze wszystkich szkół spotykają się… w Nazarecie 21 – 23 września KOLEJNE MIESIĄCE SĄ JESZCZE CIEKAWSZE

10 W co można się zaangażować? W koordynację działań Klubu Comeniusa; Aktywne poznawanie teatru; Granie w przedstawieniach; Pisanie scenariuszy do przedstawień; Widoczność w Internecie – adresy emial, facebook, blog, strona internetowa; Przygotowywanie kostiumów, scenografii; Uaktualnianie gazetki ściennej; Tłumaczenia; Fotografowanie; Zbieranie danych; I wiele, wiele innych działań.

11 Wizyta wrześniowa nauczycieli? Przyjadą nauczyciele z każdej ze szkół partnerskich; Zwiedzanie szkoły, zapoznanie się z tym jak pracujemy, rozmowy z nauczycielami i uczennicami; Prezentacje każdej ze szkół; Spotkania z uczennicami, lekcje obserwowane i prowadzone przez gości; Praca nad planowaniem działań projektowych; Poznawanie Warszawy; Zwiedzanie Teatru Wielkiego; Spotkanie na temat systemu edukacji każdego z krajów partnerskich.

12 Zapraszamy Jeśli tylko masz ochotę do nas dołączyć, łatwo nas znajdziesz w szkole Na pewno warto!

13 Dlaczego warto? Bo jest to przede wszystkim przygoda poznawania innych i współdziałania z nimi. Udział uczy otwartości na innych, ubogaca ich odmiennością, daje możliwość podzielenia się tym, co nasze; Jest to okazja do rozwoju wielu talentów; Jest tu możliwość posługiwania się językiem angielskim w kontakcie z rówieśnikami, a co więcej we współpracy z nimi; Etc. Etc……


Pobierz ppt "European and national traditions in the art of theatre – International Theatre Performance Prezentacja europejskiego projektu teatralnego realizowanego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google