Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY NASZ DZIEŃ W PRZEDSZKOLU Wychowawca: mgr Barbara Mokrosz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY NASZ DZIEŃ W PRZEDSZKOLU Wychowawca: mgr Barbara Mokrosz."— Zapis prezentacji:

1 MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY NASZ DZIEŃ W PRZEDSZKOLU Wychowawca: mgr Barbara Mokrosz

2 Starszakiem być to niełatwe zadanie, być wzorem dla młodszych kolegów i koleżanek - to już wyzwanie! Kiedy rano się spotkamy Na powitanie – „dzień dobry” wołamy! Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno - manipualcyjne, tematyczne.

3 Przygotowujemy się do śniadania. Pomagamy sprzątać zabawki, myjemy ręce...Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek...! Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy śniadanie. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek.

4 Uczestniczymy w zajęciach kierowanych przez panią: malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy, uczestniczymy w zajęciach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy, ładnie opowiadać.

5 Na języku angielskim pani Monika nie tylko uczy nas języka naszych kolegów z Anglii, ale także poznajemy kulturę tego kraju. Pani Basia uczy nas języka niemieckiego a z panią Eweliną mamy zajęcia z religii

6 Po zajęciach wychodzimy do ogródka przedszkolnego,obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw...

7 Przygotowujemy się do obiadu, porządkujemy salę, odkładamy zabawki, dyżurni rozkładają sztućce

8 Odpoczywamy po obiedzie. Zjadamy podwieczorek. Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek, uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję...

9 Lubimy w przedszkolu poznawać nasz świat, śpiewać, tańczyć, w teatrach grać. Tu zawsze jest miło i wesoło, nigdy nie grymasimy, codziennie do przedszkola z uśmiechem chodzimy!


Pobierz ppt "MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY MY STARSZAKI – DZIELNI PRZEDSZKOLACY NASZ DZIEŃ W PRZEDSZKOLU Wychowawca: mgr Barbara Mokrosz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google