Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jesteśmy szkołą przyjazną dla dzieci sześcioletnich Najmłodsze dzieci przebywają na osobnym piętrze. Toalety są dostosowane do potrzeb nawet najmłodszych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jesteśmy szkołą przyjazną dla dzieci sześcioletnich Najmłodsze dzieci przebywają na osobnym piętrze. Toalety są dostosowane do potrzeb nawet najmłodszych."— Zapis prezentacji:

1

2 Jesteśmy szkołą przyjazną dla dzieci sześcioletnich Najmłodsze dzieci przebywają na osobnym piętrze. Toalety są dostosowane do potrzeb nawet najmłodszych dzieci. Na świetlicy dzieci podzielone są na grupy wiekowe.

3 Każdy sześciolatek odniesie z nami sukces Mój syn zaczął szkołę w wieku sześciu lat. Był jedynym sześciolatkiem w klasie. Dziś jest już trzecioklasistą, który doskonale czuje się wśród swoich kolegów. Ponadto osiąga sukcesy zarówno sportowe, jak i edukacyjne. Ostatnio zajął II miejsce w ogólnołódzkim konkursie informatycznym. Jest dzieckiem, dla którego szkoła stała się przygodą życia. Nie zdążył utracić umiejętności cieszenia się z nawet drobnych rzeczy, nim rozpoczął naukę w szkole podstawowej, zaś dobrze przygotowana szkoła roznieciła w nim tę radość. Mama

4 Baza szkoły: duże boisko z nowoczesnym placem zabaw; cztery pomieszczenia świetlicowe dla poszczególnych grup wiekowych, wyposażone w pomoce i zabawki; biblioteka z bogatym zbiorem książek, wyposażona w kino domowe; biblioteczne centrum multimedialne; stołówka;

5 Baza szkoły: sale lekcyjne wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne i tablice multimedialne; nowoczesna ekopracownia; dwie nowoczesne pracownie komputerowe, w tym jedna wyposażona w komputery stacjonarne i laptopy; dwie wyremontowane i nowocześnie wyposażone sale gimnastyczne; sala do gimnastyki korekcyjnej; sklepik w którym serwujemy zdrowe kanapki (również na indywidualne zamówienie rodziców).

6 Oferujemy: informatykę od 1 do 6 klasy, język angielski w klasach I – VI, reedukację, terapię pedagogiczną, opiekę pielęgniarki (codziennie w godz.9.00-12.00), zajęcia wspierające i rozwijające, dodatkowe zajęcia z psychologiem i pedagogiem, zajęcia z instruktorami karate, zajęcia z innych sztuk walki.

7 Zajęcia pozalekcyjne: koło teatralne, koło języka angielskiego, koło matematyczne, koło miłośników przyrody, koło historyczne, koło czytelnicze, koło plastyczne, koło przyrodnicze, koło miłośników gier, Koło Młodych Dziennikarzy,

8 Zajęcia pozalekcyjne: koło turystyczne, koło promotorów zdrowia, zespół wokalny, Angielski na Wesoło, zajęcia sportowe, zajęcia komputerowe, zajęcia w zespole tanecznym APSIK, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, j. angielskiego i matematyki, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone metodą Ortograffiti w Klubie Przyjaciół Bratka.

9 Zajęcia sportowe Nasza szkoła jako jedna z niewielu prowadzi zajęcia sportowe przy muzyce.

10 Uczniowie, którzy chcieliby spróbować swoich sił w dziennikarskim fachu, mogą redagować naszą szkolną gazetkę. Pod patronatem „Dziennika Łódzkiego” powstaje miesięcznik „Buda i świat”, w którym można przeczytać o ciekawych wydarzeniach z życia szkoły. Gazetkę można przeczytać zarówno w tradycyjnej, drukowanej wersji jak i w Internecie na stronie juniormedia.pl.juniormedia.pl Koło Młodych Dziennikarzy

11 Pracownia została wyposażona w tablicę interaktywną, komputery, pomoce dydaktyczne, sprzęt laboratoryjny oraz nowe meble. Utworzenie pracowni zostało zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Koordynatorem projektu jest p. Jadwiga Dziarkowska. W ramach projektu zaplanowano: lekcje o tematyce ekologicznej dla klas IV – VI, zajęcia terenowe, wycieczki oraz rajdy, konkursy, udział w akcjach ekologicznych, zajęcia ekologiczne dla klas I-III, warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków. Ekopracownia

12 Osiągnięcia naszej szkoły - certyfikaty Junior Media Bezpieczna szkoła Europejski certyfikat Szkoły promującej zdrowie Szkoła z klasą Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z dysleksją

13 Projekty finansowane przez Unię Europejską Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany w ramach programu Comenius – Partnerskie projekty Szkół -„Europa w… muzeum” Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

14 Projekty finansowane przez Unię Europejską Projekt „Szkoła odkrywców talentów” Projekt „Owoce w szkole” Projekt „Szklanka mleka”

15 Projekty realizowane w naszej szkole Projekt „Od grosika do złotówki” Projekt „Staś” Projekt „Ortograffiti” Projekt edukacyjny Projekt „ Bezpieczny pierwszak w szkole i w domu”

16 Zapewniamy zajęcia rozwijające aktywność twórczą i ekologiczną, stałą opiekę pedagoga szkolnego, psychologa i pielęgniarki, objęcie tutoringiem wszystkich potrzebujących uczniów, możliwość uzyskania karty rowerowej. opiekę dla każdego dziecka w godz. od 7.00 do 17.00, indywidualne podejście do każdego ucznia, odkrywanie jego uzdolnień, wysoko wykwalifikowaną, kreatywną i energiczną kadrę pedagogiczną,

17 Zapewniamy Dysponujemy czterema salami świetlicowymi, zatem dzieci podzielone są w zależności od wieku. Zawsze przebywają w stałych grupach w tych samych salach z tymi samymi wychowawcami. W świetlicy dzieci mogą odrabiać lekcje, bawić się. Zajęcia obejmują różnorodne formy pracy, a wśród nich m. in.: konkursy, zajęcia rekreacyjno – ruchowe na świeżym powietrzu, muzyczne, dydaktyczne, plastyczno – techniczne oraz imprezy okolicznościowe. Pomieszczenia zostały wyposażone w ramach programu rządowego „Radosna szkoła”.

18 W naszej szkole tradycyjnie odbywają się: pasowanie uczniów klas I, pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki, sportowe turnieje mikołajkowe, kiermasze świąteczne, przedstawienia i inscenizacje teatralne, jasełka, wigilie szkolne i klasowe, imprezy i akademie okolicznościowe, Dzień Drzwi Otwartych, Festyn Rodzinny, konkursy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego, warsztaty dla dzieci i ich rodziców.

19


Pobierz ppt "Jesteśmy szkołą przyjazną dla dzieci sześcioletnich Najmłodsze dzieci przebywają na osobnym piętrze. Toalety są dostosowane do potrzeb nawet najmłodszych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google