Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest wiele czynników powodujących wymieranie kolejnych gatunków zwierząt. Najczęściej tym czynnikiem jest człowiek, a szczególnie:  Zanieczyszczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest wiele czynników powodujących wymieranie kolejnych gatunków zwierząt. Najczęściej tym czynnikiem jest człowiek, a szczególnie:  Zanieczyszczenia."— Zapis prezentacji:

1

2 Jest wiele czynników powodujących wymieranie kolejnych gatunków zwierząt. Najczęściej tym czynnikiem jest człowiek, a szczególnie:  Zanieczyszczenia W bezpośredniej bliskości życia człowieka powstaje mnóstwo odpadów. Te efekty działania człowieka, w stanie ciekłym, lotnym i stałym rozprzestrzeniają się w przyrodzie. Likwidacja wszystkich odpadów jest najważniejszym zadaniem, z którym człowiek musi się uporać.

3  Najważniejszą przyczyną jest utrata siedlisk, czyli niszczenie przez człowieka warunków do życia odpowiednich dla tych gatunków.

4  Wycinanie lasów Wycinanie lasów odbywa się w zastraszającym tempie. Jeżeli będzie się ono utrzymywało na tym samym poziomie to już niedługo puszcze tropikalne ulegną zagładzie. Wówczas pozostaną tylko dwa obszary pierwotnej dżungli. Jeden w Brazylii i Peru (zachodnia część basenu Amazonki) oraz drugi w dorzeczu Konga.

5  Pożary w lasach (katastrofy naturalne) Co roku ofiarą pożogi padają tereny leśne na obszarze wielu tysięcy km. Większość pożarów wywołuje człowiek przez swą lekkomyślność. Ogień szybko rozprzestrzenia się w koronach drzew, krzewach i błyskawicznie na wielkich obszarach ginie flora i fauna.

6  Drogi M.in. budowanie drogi przez dziewiczą dżunglę w Ameryce Południowej jest jednym z najtrudniejszych i najkosztowniejszych przedsięwzięć. Powoduje wielkie szkody w środowisku naturalnym.

7  Zabijanie osobników – czyli przede wszystkim: * rybołówstwo * kłusownictwo * myślistwo

8  Plamy ropy naftowej na wodzie Ropę i na lądzie i na morzu wydobywa się za pomocą szybów naftowych, które mogą być wiercone nawet pary tysięcy metrów w głąb ziemi lub morza. Takie poszukiwania są bardzo niebezpieczne, ponieważ w ich trakcie może trafie do morza wyciek wielkiej ilości ropy.

9  Gospodarka rolna Współczesne rolnictwo wchłania miliony ton sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Te środki chemiczne także groźne dla człowieka, używane są nierozsądnie i często bez umiaru.

10  Zmiany klimatu Zmiany klimatu wielokrotnie w historii życia na Ziemi przyczyniały się do wymierania, a następnie powstawania nowych linii ewolucyjnych. Obecnie zmieniający się raptownie klimat także powoduje zmiany zasięgów gatunków, a czasem zmniejszanie się populacji. Tak jak w przeszłości ( np., może to prowadzić do wymierania gatunków.  Choroby  Współzawodnictwo między osobnikami różnych gatunków.

11  Natalia Frankiewicz  Justyna Kwaśny  Monika Kwaśny  Aleksandra Lachowska  Ewa Kłoda  Katarzyna Gola

12  https://www.google.pl/search?q=wymieranie+gat unk%C3%B3w+zwierz%C4%85t+przyczyny&source=l nms&tbm=isch&sa=X&ei=pDxvU6Nw6orsBojkgNgJ& ved=0CAcQ_AUoAg&biw=1024&bih=610  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wymieranie  http://www.zycieaklimat.edu.pl/index/?id=f033ab3 7c30201f73f142449d037028d  http://www.zs84.pl/uczniowie/733/www/2.html


Pobierz ppt "Jest wiele czynników powodujących wymieranie kolejnych gatunków zwierząt. Najczęściej tym czynnikiem jest człowiek, a szczególnie:  Zanieczyszczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google