Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 RASY KOTÓW Julia Kosmala Natalia Szary Kamil Szary klasa 6a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " RASY KOTÓW Julia Kosmala Natalia Szary Kamil Szary klasa 6a."— Zapis prezentacji:

1  RASY KOTÓW Julia Kosmala Natalia Szary Kamil Szary klasa 6a

2 Kot abisyński jest jedną z najstarszych ras na świecie
Kot abisyński jest jedną z najstarszych ras na świecie. Pochodzi z XIX w Koty abisyńskie z powodu wyglądu są określane jako "miniaturki" pumy Cechą charakterystyczną kota abisyńskiego jest ciekawość. Za swoim opiekunem chodzi krok w krok i obserwuje dokładnie wszelkie jego czynności.

3 Kot syjamski pochodzi z Azji, z Syjamu, dzisiejszej Tajlandii
Kot syjamski pochodzi z Azji, z Syjamu, dzisiejszej Tajlandii. Rasa ta występowała tam przez ponad 500 lat. Koty syjamskie znalazły się na zachodzie dopiero w XIX w. i były trzymane głównie na dworach królewskich. Koty syjamskie są uważane za bardzo inteligentne i uparte.

4 Amerykański curl jest odmianą kota domowego
Amerykański curl jest odmianą kota domowego. Cechą charakterystyczną tej rasy są wywinięte do tyłu uszy. Mimo to są to uszy ruchome i kot może nimi poruszać we wszystkich kierunkach.

5 Kot rosyjski niebieski posiada szaro-niebieską, krótką, bardzo gęstą (podwójną) sierść z bezbarwnymi koniuszkami włosów, które przy świetle mienią się srebrzyście Jest bardzo spokojny, prawie nie traci włosów Lubi się bawić. Wiele kotów rosyjskich niebieskich lubi sypiać w łóżku, obok „swojego” pana.

6 Kot hawański należy do kotów orientalnych
Kot hawański należy do kotów orientalnych. Cechą charakterystyczną jest mieniąca się czekoladowo - brązowa sierść. Jest ona miękka, przylegająca ściśle. W dotyku jak futro norki. Kot hawański jest miły i chętny do zabawy. Używa często łapek aby zwrócić na siebie uwagę innych.

7 Kot perski zalicza się do najstarszych i najpopularniejszych na świecie ras kotów. Jest on bardzo spokojny i nieśmiały. Pierwsze koty perskie sprowadzono w XVII w. do Europy. Posiadają one gęstą, długą i jedwabistą sierść.

8 Koty balijskie są czarujące dzięki swojej elegancji i żywemu usposobieniu. Elegancka budowa ciała i płynne ruchy przypominają tancerki z wyspy Balii, którym koty te zawdzięczają swoją nazwę.

9 Kot birmański jest kotem domowym z jasną, jedwabistą sierścią i ciemnymi łatkami na mniej ukrwionych częściach ciała takich jak: pyszczek, uszy, ogon i łapy Koty birmańskie mają niebieskie oczy. Znakiem szczególnym tej rasy są białe "skarpetki" na przednich łapkach.

10 Turecka angora zalicza się dzisiaj do najstarszych ras kotów na świecie W Turcji angora turecka obecnie uchodzi za kota narodowego. Kot ten ma jedwabistą sierść o średniej długości, przylegającą do ciała.

11 Rex ma kręcone lub falowane włosy sierści
Rex ma kręcone lub falowane włosy sierści. To kot pełen temperamentu, jednak nie kapryśny. Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela, jest pomysłowy, wrażliwy i chętny do nauki.

12 Kot Singapurski należy do najmniejszej rasy kotów. Waży 2 kg
Kot Singapurski należy do najmniejszej rasy kotów. Waży 2 kg. Cechą charakterystyczną są duże uszy, które są szerokie u nasady i mają szpiczaste koniuszki. Jest muskularny i silny a przy tym pełen gracji.

13 Kot bombajski ma wygląd mini pantery
Kot bombajski ma wygląd mini pantery. Jest ubarwiony na czarno aż po koniuszki włosów i ma złociste mieniące się oczy. Posiada wysmukłą postać i jest przeważnie mniejszy od zwyczajnego kota domowego.

14 Egipskie mau jest podobne do kotów, które prezentowano na dawnych freskach w Egipcie. Sierść tego kota jest delikatna i jedwabista, posiada cętki. Egipskie mau jest czułym i serdecznym przyjacielem swojego pana. Należy do ras kotów, które lubią chodzić na spacer na smyczy.

15 Szkocki kot zwisłouchy jest kotem krótkowłosym, którego cechą charakterystyczną są uszy opadające do przodu. Zauważono go po raz pierwszy w roku w gospodarstwie rolnym w Szkocji. Koty te są przede wszystkim popularne w USA. Trzyma się je też w Europie i Australii.

16 RagaMufin jest dużym kotem o długiej sierści
RagaMufin jest dużym kotem o długiej sierści. Jest spokojny, miły i nadaje się szczególnie do trzymania w mieszkaniu. Posiada jedwabistą i miękką sierść Cechą charakterystyczną jest mocno włochaty, puszysty ogon.

17 Bobtail jest japońską rasą kotów, która charakteryzuje się krótkim ogonem. W Japonii jak również w innych azjatyckich krajach koty z krótkimi ogonami uchodzą za talizmany. Często widzi się takie posągi przed sklepami. Tę rasę kotów charakteryzuje szczególne dobre zdrowie.

18 Koty tej rasy zaliczają się do największych
Koty tej rasy zaliczają się do największych. Kot norweski leśny jest silny, muskularny i posiada dwuwarstwową sierść. Ma długie łapy ale jego tylne łapy są dłuższe od przednich. Koty te potrafią zejść z drzewa w jednej linii spiralnej.

19 Sfinks jest kanadyjską rasą kotów. Jest on kotem bezwłosym
Sfinks jest kanadyjską rasą kotów. Jest on kotem bezwłosym. Przy bliższej obserwacji jednak można zauważyć lekki puszek, którym pokryte jest całe ciało Koty sfinks są czułe i bardzo inteligentne.

20 Van turecki jest kotem pływającym
Van turecki jest kotem pływającym. Nazwę swoją zawdzięcza jezioru Van, w którego okolicach rozwinęła się ta rasa. Kot jest biały o specyficznym ubarwieniu. Jego białe futro zdobią jedynie dwie plamy na głowie oraz kolorowy ogon.

21 Maine coon, mainkun – rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej
Maine coon, mainkun – rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Koty rasy maine coon wyróżnia wielkość (są jednymi z największych kotów domowych), inteligencja i żywiołowość.

22 A TERAZ ZAPRASZAMY NA TEŚCIK 
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ! A TERAZ ZAPRASZAMY NA TEŚCIK 


Pobierz ppt " RASY KOTÓW Julia Kosmala Natalia Szary Kamil Szary klasa 6a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google