Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ul. Wacława 22/24 93 – 118 Łódź tel. do sekretariatu 42 251 80 05.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ul. Wacława 22/24 93 – 118 Łódź tel. do sekretariatu 42 251 80 05."— Zapis prezentacji:

1 XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ul. Wacława 22/24 93 – 118 Łódź tel. do sekretariatu 42 251 80 05

2 XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi jest jedyną szkołą w Polsce posiadającą klasy do 15 osób. Niewątpliwą zaletą naszej szkoły jest mała liczebność uczniów w poszczególnych klasach oraz indywidualne dostosowanie programów do określonych potrzeb i wymagań uczniów. Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

3 Klasa terapeutyczna, to oferta skierowana do uczniów: wymagających dostosowania procesu nauczania do ich specyficznych potrzeb edukacyjnych oraz długotrwałej pomocy specjalistycznej którym stan zdrowia często nie pozwala w pełni korzystać ze szkoły, w związku z czym w tradycyjnym systemie często byli narażeni na niepowodzenia edukacyjne uczniów klas integracyjnych

4 Oferta szkoły: liczebność klas do 15 osób, własne sale dydaktyczne uwzględnianie problemów wynikających z częstej lub długotrwałej absencji spowodowanej złym stanem zdrowia psychoedukacja na każdym poziomie kształcenia praca metodą warsztatową dostosowane WSO do możliwości uczniów możliwe grupy wsparcia i warsztaty dla rodziców

5 Szkoła dysponuje gabinetem: psychologa pedagoga pielęgniarki psychoedukatora Współpracujemy z następującymi instytucjami: Specjalistyczną Poradnią Wspierania Rozwoju i Terapii w Łodzi Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną dla Młodzieży Dziennym Ośrodkiem Terapeutycznym dla Młodzieży Centrum Edukacyjno - Dydaktycznym "Omega„ Niepubliczną Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną "OLOGOS"

6 W szkole działa: Teatr 40 i 4 Wolontariat Ekokluby Klub Europejski każdego roku we wrześniu odbywają się zajęcia integracyjne dla uczniów klas I.

7 Szkoła organizuje każdego roku konkurs Think English, do udziału w którym zapraszamy wszystkich gimnazjalistów

8 Zapraszamy Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie XLIV LO


Pobierz ppt "XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ul. Wacława 22/24 93 – 118 Łódź tel. do sekretariatu 42 251 80 05."

Podobne prezentacje


Reklamy Google