Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonawca Patrycja Gumola. Gdzie się znajduje. Kiedy powstała i jej historia. Pracujący księża w parafii. Pracujące siostry zakonne w naszej parafii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonawca Patrycja Gumola. Gdzie się znajduje. Kiedy powstała i jej historia. Pracujący księża w parafii. Pracujące siostry zakonne w naszej parafii."— Zapis prezentacji:

1 Wykonawca Patrycja Gumola

2 Gdzie się znajduje. Kiedy powstała i jej historia. Pracujący księża w parafii. Pracujące siostry zakonne w naszej parafii. Jakie są grupy duszpasterskie w parafii. Galeria.

3 Gdzie się znajduje? Nasza parafia znajduje się w Lisiej Górze. Nasz kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej jak i również św. Wojciecha.

4 Kiedy powstała i jej historia. Nasza parafia powstała najprawdopodobniej w XIV wieku. Na miejscu obecnej parafii znajdował się drewniany kościółek. Służył on parafianom do 1710 roku kiedy doszczętnie spłonął z całym wyposażeniem. Do parafii Lisia Góra należały również: Żukowice, Breń, Kobierzyn, Łukowa, Wymysł, Wychylówka, Lipiny, Krzyż, Zaczarnie, Piaski, Śmigno i Pawęzów.

5 Pracujący księża w parafii. Obecnie naszym proboszczem jest k. Stanisław Szałda, rolę wikariusza pełni ks. Marian Seruś, a dodatkowo mamy jeszcze dwóch księży ks. Czesław Mazur i ks. Henryk Bielak.

6 Pracujące siostry zakonne w naszej parafii. Przełożoną sióstr jest s. Urszula Piwowar jest jeszcze s. Nazariusza Zachara.

7 Jakie są grupy duszpasterskie. Do grup duszpasterskich należą miedzy innymi: Dziewczęca Służba Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Parafialna Róża Różańcowa, Akcja Katolicka, Parafialny Oddział Caritas, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

8


Pobierz ppt "Wykonawca Patrycja Gumola. Gdzie się znajduje. Kiedy powstała i jej historia. Pracujący księża w parafii. Pracujące siostry zakonne w naszej parafii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google