Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ich funkcja będzie konieczna w każdy dzień Triduum Paschalnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ich funkcja będzie konieczna w każdy dzień Triduum Paschalnego."— Zapis prezentacji:

1 Ich funkcja będzie konieczna w każdy dzień Triduum Paschalnego

2 Akolici w tym dniu wykonują swoją funkcję na : procesyjne dojście do ołtarza od zakrystii ewangelię na procesję do ciemnicy

3 W zakrystii dwóch ministrantów ustawia się obok lektora który idzie z krzyżem. Możliwe że idą też za lektorem niosącym dymiącą kadzielnicę przed krzyżem. Po dojściu do ołtarza wraz z krzyżem stają przed pierwszym stopniem, robią skłon i stawiają świece przed ołtarzem na drugim stopniu. Krzyż zaś znoszony jest do zakrystii.

4 Na słowa Chwała Tobie, Królu wieków lub Chwała Tobie, Słowo Boże, ministranci wyznaczeni do świec, schodzą na drugi stopień, robią skłon do ołtarza, chwytają świece wraz z podstawą i powoli przechodzą przed ambonę. Przed amboną stoją twarzą do siebie. Po skończonej ewangelii, na słowa Oto słowo Pańskie, tak samo przenoszą świece przed ołtarz, zostawiają i wracają na swoje miejsce.

5 Po zakończonej Komunii Św., przygotowaniu szpalerza do ciemnicy, wychodzi przed pierwszy stopień krzyż, i tak jak na początku, świece ustawiają się koło krzyża. Następnie powoli wraz z krzyżem ruszają w stronę ciemnicy.

6 Akolici w tym dniu wykonują swoją funkcję na: adorację krzyża przyniesienie komunii z ciemnicy procesję do grobu Bożego

7 W czasie Modlitwy Powszechnej ( po 2 wezwaniu), wyznaczeni do akolitek chłopcy schodzą o zakrystii i tam przygotowują się do wyjścia z krzyżem do ołtarza. Gdy krzyż zostanie wniesiony do prezbiterium ( świece idą zaraz za krzyżem ) chłopcy ustawiają się obok lektora który jest z krzyżem. Podczas podchodzenia księży, sióstr zakonnych i LSO do ucałowania krzyża chłopcy ciągle stoją obok krzyża. Gdy przychodzi ich kolej na adorację najpierw jeden z nich stawia akolitkę na I stopniu i adoruje krzyż, podobnie drugi. Po zakończonej adoracji, zostawiają świece obok krzyża w miejscu do tego przeznaczonym.

8 Zaraz po adoracji krzyża, akolici biorą z ołtarza/zakrystii świece ołtarzowe bez podstawy, i wraz z księdzem udają się do ciemnicy po puszki z Komunią. Gdy powrócą do ołtarza biorą i zostawiają świece w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie wracają na swoje miejsce.

9 P o zakończonej Komunii Św., przygotowaniu szpalerza do grobu, wychodzi przed pierwszy stopień krzyż, świece ustawiają się koło krzyża. Następnie powoli wraz z krzyżem ruszają w stronę grobu.

10 Akolici w tym dniu wykonują swoją funkcję na: na procesję do ogniska ( nie zapalone ) na ewangelię na procesję rezurekcyjną

11 Akolici przy paschale wyruszają z kościoła do ogniska. Po poświęceniu ognia wracają do kościoła też koło paschału, po drugim wezwaniu Światło Chrystusa, ( pod żyrandolem ) odpalają świece. Po dojściu do ołtarza zostawiają je w tym miejscu co w Wielki Czwartek.

12 Na słowa aklamacji Alleluja, Alleluja,, ministranci wyznaczeni do świec, schodzą na drugi stopień, robią skłon do ołtarza, chwytają świece wraz z podstawą i powoli przechodzą przed ambonę. Przed amboną stoją twarzą do siebie. Po skończonej ewangelii, na słowa Oto słowo Pańskie, tak samo przenoszą świece przed ołtarz, zostawiają i wracają na swoje miejsce.

13 Po Komunii Świętej krzyż a obok niego świece ustawiają się przed pierwszym stopniem, i formują pod chórem procesję. Następnie księża wraz posługującymi udają się do grobu i stamtąd wyrusza procesja wokół kościoła 3 razy. Po przybyciu do ołtarza akolitów, świece znosi się do zakrystii.

14 KONIEC Prezentacje wykonał Krzysztof Orłowicz


Pobierz ppt "Ich funkcja będzie konieczna w każdy dzień Triduum Paschalnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google