Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa IX na tropie zawodowych możliwości Grupa IX na tropie zawodowych możliwości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa IX na tropie zawodowych możliwości Grupa IX na tropie zawodowych możliwości."— Zapis prezentacji:

1 Grupa IX na tropie zawodowych możliwości Grupa IX na tropie zawodowych możliwości.

2 Grupa IX to dzieci zainteresowane otoczeniem. Chętnie uczą się i poznają nowe rzeczy. W marcu nasze przedszkole odwiedził pracownik Straży Miejskiej, dzieci były tak zainteresowane jego pracą, że jak miesiąc później dostaliśmy informację o konkursie Kim będę w przyszłości? Stwierdziliśmy, że to wspaniała okazja do rozszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie. Na początku zostały zorganizowane zajęcia wprowadzające w tematykę konkursu.

3

4 Po zajęciach wprowadzających grupa IX wyruszyła na poszukiwanie informacji o różnych zawodach. Pierwszym miejscem do którego dotarliśmy była przedszkolna kuchnia.

5 Skoro dowiedzieliśmy się kim jest kucharz i jak wygląda jego praca postanowiliśmy sami spróbować coś ugotować- wszyscy razem upiekliśmy ciasto „Zebra”. Ze słodkim podarkiem udaliśmy się do sekretariatu poznać zawód sekretarki.

6 Skoro przedszkolaki wiedzą kto pracuje w przedszkolu przyszła pora wyruszyć dalej. Zrobiliśmy sobie wycieczkę na posterunek policji by poznać pracę policjanta.

7 Udaliśmy się również do biblioteki by dowiedzieć się czym zajmuje się bibliotekarz.

8 Dzięki współpracy ze studentami z Akademii Medycznej poznaliśmy na czym polega praca lekarza oraz mogliśmy wyleczyć nasze pluszaki.

9 Wybrać zawód trudna sprawa… Dobrze, że mamy jeszcze dużo czasu..


Pobierz ppt "Grupa IX na tropie zawodowych możliwości Grupa IX na tropie zawodowych możliwości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google