Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z wykonania zadania nr 2 Województwo – PODLASKIE Miasto – JUCHNOWIEC GÓRNY Szkoła – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W JUCHNOWCU GÓRNYM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z wykonania zadania nr 2 Województwo – PODLASKIE Miasto – JUCHNOWIEC GÓRNY Szkoła – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W JUCHNOWCU GÓRNYM."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z wykonania zadania nr 2 Województwo – PODLASKIE Miasto – JUCHNOWIEC GÓRNY Szkoła – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W JUCHNOWCU GÓRNYM Nazwa grupy – SZÓSTA A Imię i nazwisko nauczyciela – JOLANTA SAMOJLUK

2 Na czym polegało zadanie? Nasza gra została oparta na znajomości książki Harry Potter i kamień filozoficzny. Jej tytuł brzmi: „W świecie Harry’ego Pottera”. Uczniowie uwielbiają wszystkie części tej lektury, oglądają filmy będące jej adaptacją, w związku z tym chętnie przystąpili do jej utworzenia.

3 Zasady Gra jest przewidziana dla grupy liczącej od 2 do 8 osób. Na początku wszyscy gracze ustawiają się na „Starcie” i po kolei rzucają kostką, zaczynając od najmłodszego uczestnika do najstarszego. Grę wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie się w Hogwarcie. Gdy staniesz na polu ze ''?'', odpowiadasz na pytanie związane z treścią lektury. Jeżeli odpowiesz poprawnie, idziesz o 2 pola do przodu, jeśli odpowiesz źle, cofasz się o 3 pola. Jeśli staniesz na polu z literą ''S'', możesz skrócić sobie drogę wyznaczoną trasą. Jeżeli staniesz na polu z miotłą, w nagrodę rzucasz kostką jeszcze raz. Jeżeli znajdziesz się na polu ze szczurem, cofasz sie o 4 pola. Kiedy znajdziesz się na polu z literą ''H'', Hagrid pomaga ci przejść dalej tajemniczymi skrótami, więc pokonujesz wyznaczoną przez niego trasę.

4 Grę wykorzystaliśmy dn. 22.02.2016 roku na lekcji języka polskiego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a następnie przekazaliśmy do świetlicy szkolnej. Tam panie udostępniły grę pozostałym czytelnikom.

5 Album przedstawiający naszą grę

6

7

8

9

10

11

12

13

14 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Sprawozdanie z wykonania zadania nr 2 Województwo – PODLASKIE Miasto – JUCHNOWIEC GÓRNY Szkoła – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W JUCHNOWCU GÓRNYM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google