Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Union Jack. Mapa Wielkiej Brytanii Queen Elisabeth II Elżbieta II urodzona 21 kwietnia 1926 w Londynie, królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsor,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Union Jack. Mapa Wielkiej Brytanii Queen Elisabeth II Elżbieta II urodzona 21 kwietnia 1926 w Londynie, królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsor,"— Zapis prezentacji:

1 Union Jack

2 Mapa Wielkiej Brytanii

3 Queen Elisabeth II Elżbieta II urodzona 21 kwietnia 1926 w Londynie, królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsor, koronowana 2 czerwca 1953, córka króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon zw. Królową-Matką.

4

5

6 Flaga Anglii jest krzyżem świętego Jerzego. Legenda o św. Jerzym, który zabił smoka pochodzi z XII wieku. Według niej, zamoczył swój miecz w krwi bestii i narysował krzyż. Św. Jerzy został świętym patronem Anglii w XIII wieku. Czerwony krzyż pojawił się już podczas krucjat i jest znanym od dawna znakiem reprezentującym Anglię.

7

8 Zamek królewski w Windsorze – od 1110 roku rezydencja królów angielskich, położona w mieście Windsor. Zamek Windsor jest największym zamkiem zamieszkiwanym na świecie, ma aż 800 m długości i aż 19 baszt.

9 Robert "Rob" Thomas Douglas Pattinson (ur. 13 maja 1986 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy i teatralny oraz muzyk i kompozytor. Znany głównie z roli Edwarda Cullena z filmowej adaptacji powieści Zmierzch pisarki Stephenie Meyer.

10

11 Flaga Londynu

12 Herb Londynu

13 Mapa Londynu

14 Big Ben

15 Big Ben – wieża zegarowa w Londynie. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower, zwanej również The Clock Tower, należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się zarówno do dzwonu, jak i zegara i samej wieży. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower, zwanej również The Clock Tower, należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się zarówno do dzwonu, jak i zegara i samej wieży.

16 Tower Bridge

17 Tower Bridge most zwodzony w Londynie. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim.

18 Pałac Buckingham

19 Pałac Buckingham Buckingham Palace jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów Buckingham Palace jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii. i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

20 London Eye

21 Koło obserwacyjne znajdujące się w Londynie. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 40 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin (ok. 0,9 km/h) pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania koła.

22 Westminster Abbey Katedra Westminsterska, Archikatedra Najświętszej Krwi Chrystusa w Londynie. Główna Świątynia katolicka Anglii i Walii, katedra arcybiskupów Westminster. Katedra Westminsterska, Archikatedra Najświętszej Krwi Chrystusa w Londynie. Główna Świątynia katolicka Anglii i Walii, katedra arcybiskupów Westminster.

23 Luksusowy dom towarowy w Londynie

24 Madame Tussaud's Muzeum figur woskowych w Londynie.

25 Globe Theatre Teatr w Londynie działający Teatr w Londynie działający w latach 1599-1642. Jednym w latach 1599-1642. Jednym z udziałowców był William Szekspir. Wystawiane były tam premiery jego utworów. z udziałowców był William Szekspir. Wystawiane były tam premiery jego utworów.

26 Stadion Wembley Angielski narodowy stadion sportowy znajdujący się w dzielnicy Wembley w Londynie.

27

28 Szkocja – dawniej niezależne królestwo, obecnie część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Od południa graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski.

29 Patronem Szkocji jest św. Andrzej. Kwiatem charakteryzującym Szkocję jest popłoch pospolity.

30 Charakterystycznym elementem szkockiego krajobrazu są zamki, które przepięknie „wyrastają” na skałach. Niektóre z nich pamiętają zamierzchłe czasy historii Szkocji i liczne walki o wolność.

31

32 Jezioro Loch Ness

33

34 Potwór z Loch Ness

35 Alexander Graham Bell (1847 - 1922) Urodzony w Edynburgu, wyemigrował do Kanady, a później do USA. Wynalazca telefonu (rok 1876). Jego imię nosi jedna z największych firm komunikacyjnych świata.

36

37 Por

38 Patron Walii

39 Cardiff – miasto w Wielkiej Brytanii, stolica i największe miasto Walii. Jest położone nad rzeką Taff, u jej ujścia do Kanału Bristolskiego.

40 William and Kate

41

42

43

44

45 Stolica, a zarazem największe miasto Irlandii Północnej.

46 Co roku 17 marca w Irlandii obchodzone jest święto patrona – Św. Patryka. Jest to irlandzkie święto narodowe i dzień jest dniem wolnym od pracy. Na ulicach odbywają się liczne parady i festyny, w których dominuje kolor zielony (symbol zielonej koniczyny).

47

48

49 Prezentację wykonali: Julia Porzucek Julia Tomaszewska Julia Wojtkowiak Julia Gąsiorowska Dominika Parzysz Marlena Musiał Dominik Regus Opiekun: Weronika Olek-Taszarek


Pobierz ppt "Union Jack. Mapa Wielkiej Brytanii Queen Elisabeth II Elżbieta II urodzona 21 kwietnia 1926 w Londynie, królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsor,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google