Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Anglia należy do UK ( Zjednoczone Królestwo )  Należą tam także:  Szkocja  Irlandia Północna  Walia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Anglia należy do UK ( Zjednoczone Królestwo )  Należą tam także:  Szkocja  Irlandia Północna  Walia."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4  Anglia należy do UK ( Zjednoczone Królestwo )  Należą tam także:  Szkocja  Irlandia Północna  Walia

5

6

7  Autobusy- bardzo popularne w Anglii. Są piętrowe i koloru czerwonego. Ludzie często używają go jako transportu. Są jednym ze znaków rozpoznawczych Anglii.  Budki Telefoniczne- są koloru czerwonego i mają duży napis TELEPHONE. W środku znajduje się najczęściej czarny telefon stacjonarny. Także jest jednym ze znaków rozpoznawczych Anglii.

8

9  most zwodzony w Londynie przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jego historia zaczęła się w roku 1872, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą.

10

11  wieża zegarowa w Londynie w Anglii. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60- letniego panowania królowej Elżbiety II.


Pobierz ppt " Anglia należy do UK ( Zjednoczone Królestwo )  Należą tam także:  Szkocja  Irlandia Północna  Walia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google