Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole liczy aż 39 wolontariuszy. Chociaż nasze działania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole liczy aż 39 wolontariuszy. Chociaż nasze działania."— Zapis prezentacji:

1 5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

2 Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole liczy aż 39 wolontariuszy. Chociaż nasze działania skupiają się głównie na współpracy z hospicjum w Otwocku, to nasi uczniowie chętnie włączają się w szereg rożnych akcji.

3 ,,POMÓŻ I TY’’ W dniach 9-23 września w naszej szkole odbywała się sprzedaż cegiełek na rzecz fundacji,,Pomóż i Ty’’. Pomagaliśmy sfinansować rowerowózek dla 21-letniego Jakuba Nowakowskiego, chorującego na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Koszt takiego sprzętu rehabilitacyjnego jest bardzo wysoki- ok. 25000 zł. Uzbieraliśmy 104,70 zł. Cieszymy się, że chociaż w tak niewielkiej części mogliśmy nieść pomoc, komuś kto naprawdę jej potrzebuje.

4 ,,Pola Nadziei – sadzenie żonkili’’ Dnia 29.10.15r. w naszej szkole odbyło się sadzenie cebulek żonkili na rabatce przed szkołą przez wolontariuszy klasy Ib wraz z p. Krystyną Błażejczyk i p. Kingą Kowalczyk. Żonkile zostały posadzone na szczytny cel. ( Żonkil jest symbolem nadziei dla chorych w hospicjum). Nasza szkoła co roku włącza się w tę akcję.

5

6

7 Akcja Dzień Pluszowego Misia Akcja Dzień Pluszowego Misia odbyła się 23, 24 i 25 listopada. Wolontariusze samodzielnie upiekli ciasta i później sprzedawali je wśród społeczności szkolnej. Zebraliśmy 113,50zł za które został zakupiony prezent dla podopiecznego hospicjum Kubusia.

8

9

10 Zakupione prezenty

11 Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miętnego 26.11.15r. naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miętnego wraz ze swoimi opiekunami. Uczniowie klasy Ib wspólnie z uczestnikami wykonali kolorowe gwiazdki z papieru, które później podarowali podopiecznym warsztatów.

12

13

14 Wykonaliśmy również ozdoby świąteczne dla podopiecznych hospicjum.

15 W dniach od 23 listopada 4 grudnia prowadziliśmy akcję „Góra grosza”. Udało nam się zebrać 56,62 zł.

16 Zbieranie korków W każdą środę w naszej szkole zbieramy plastikowe nakrętki. Dzięki nim możemy pomóc Bartusiowi.

17

18 PODSUMOWANIE AKCJI ZBIERANIA KORKÓW: Klasa IIa zebrała 29kg Klasa IIb zebrała prawie 8,5kg Klasa IIc zebrała ponad 4,5kg Klasa IIIa zebrała prawie 2,5kg Klasa IIIb zebrała ponad 2kg ZAPRASZAMY DO DALSZEGO UDZIAŁU W TEJ AKCJI!!! Zajmujemy się też zbiórką etykiet po herbacie,,Lipton’’.

19 Jesteśmy w trakcie akcji: I ty możesz zostać św. Mikołajem.

20 Planujemy podjąć współpracę z zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SANA. Przed nami również kolędowanie.


Pobierz ppt "5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole liczy aż 39 wolontariuszy. Chociaż nasze działania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google