Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu."— Zapis prezentacji:

1 Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.

2 POMAGAMY OSOBĄ STARSZYM Dzieciom z Afryki Niepełnosprawnym dzieciom

3 ZBIÓRKA NAKRĘTEK Nakrętka- Małe plastikowe nikomu nie potrzebne zamknięcie na butelkę a jednak może pomóc. Zbiórka nakrętek jest organizowana na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci.

4 1.ROZPOWSZECHNIAMY AKCJĘ W SZKOLE 2. Klasy a nawet całe rodziny zbierają nakrętki

5 3. ZANOSIMY ZEBRANE I ZAPAKOWANE NAKRĘTKI DO JEDNEJ Z OPIEKUNEK WOLONTARIATU. 4. ZLICZAMY ZEBRANE NAKRĘTKI. 5. Ostatni krok : Nakrętki zostają wywiezione przez opiekunki wolontariatu.

6 POMAGAMY DZIECIOM W AFRYCE W domu często mamy niepotrzebne lub nam już za małe buty. Jeśli są w dobrym stanie, my organizujemy właśnie zbiórkę takich butów. Po co wyrzucać buty, które są jeszcze do użytku. Wystarczy, że ładnie zapakujesz, przyniesiesz do szkoły i oddasz komuś z wolontariatu.

7 ZBIÓRKA JEST ORGANIZOWANA PRZEZ FUNDACJĘ DZIECIĘCYCH SERC Z POZNANIA. DZIECI Z AFRYKI DOSTAJĄ BUTY. Z tej akcji obie strony czerpią zysk. Młodzież w szkole dopłatę do posiłków

8 GORĄCZKA ZŁOTA KAŻDY Z NAS MARZY O WSPANIAŁYCH WAKACJACH (NP. NAD MORZEM CZY W GÓRY ). Niektóre dzieci nie mają nawet po co marzyć, wiedzą, że to się nie spełni.

9 CELEM AKCJI JEST: DOFINANSOWANIE WYPOCZYNKU LETNIEGO DLA NAJBIEDNIEJSZYCH DZIECI W MIEŚCIE. Uaktywnienie środowisk dziecięco-młodzieżowych

10 WYSTARCZ TYLKO: ZBIERAĆ MONETY O NOMINAŁACH 1GR, 2GR, 5GR. Namawiać rodzinę, znajomych, przyjaciół by też zbierali Zebrane monety przekazujemy do Zarządu Rejonowego PCK w Poznaniu

11 WSPÓŁPRACUJEMY Z OŚRODKIEM ŻURAW INKA OŚRODEK ZAJMUJE SIĘ OSOBAMI Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM Raz w miesiącu jadą tam wolontariusze, by pomóc pracownikom ośrodka.

12 Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego w Poznaniu Autorzy: - Renata Wiśniewska - Karolina Wolna


Pobierz ppt "Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google