Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na wolontariat ! twórz oczy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na wolontariat ! twórz oczy"— Zapis prezentacji:

1 Na wolontariat ! twórz oczy
Wolontariat na rzecz aktywności społecznej - XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

2 Spis treści O naszym projekcie Wybierz to, co Cię interesuje!
O autorach O wolontariacie w naszej szkole O naszym projekcie

3 O autorach projektu: Kinga Ćmikiewicz Konrad Nowak 1995, Wałbrzych
Gospodyni Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu przy Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu. Konrad Nowak 1995, Walim Gospodarz Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu przy Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu.

4 O wolontariacie w naszej szkole
Wolontariat w naszej szkole istnieje już od ośmiu lat.

5 A co robimy jako wolontariusze ?
Włączamy się w organizację Miejskiego i Ogólnopolskiego Finału "Ośmiu Wspaniałych". Przygotowujemy się do wymiany polsko-francuskiej i do opieki nad starszymi ludźmi w Paryżu. Bierzemy udział w Ogólnopolskiej Kapitule Klubów Ośmiu.

6 Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych "Podarować Tęczę”.
Spełniliśmy marzenie chorej Eweliny i kupiliśmy jej interaktywnego kotka. Przygotowujemy paczki dla dzieci z Ukrainy i Afryki - Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Prezent pod choinkę”

7 Pomagamy w organizacji Wałbrzyskiego Pikniku Wolontariusza, Wałbrzyskiej Wigilii Miejskiej, Ogólnopolskiego Konkursu "Świat bez barier". Zbieramy nakrętki i w ten sposób staramy się pomagać chorej Nikoli Organizujemy mecze charytatywne i koncerty dla chorego Maćka.

8 Szkolna Służba Medyczna uczy gimnazjalistów jak należy postępować podczas udzielania pierwszej pomocy. Dyżurujemy podczas przerw jako Szkolna Służba Medyczna. Byliśmy na spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Dr. Clown Spotkamy się z pracownikami hospicjum, szkolimy się i przygotowujemy do odwiedzin chorych w hospicjum, bierzemy udział w akcji „Pola Nadziei”

9 Prezentujemy najnowsze katalogi OBI i zachęcamy do kupna
Prezentujemy najnowsze katalogi OBI i zachęcamy do kupna. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych dzieci. Rozpoczęliśmy szkolenia z zakresu przygotowania inicjatyw młodzieżowych skierowanych do społeczności lokalnych. Wzięliśmy udział w szkoleniu wolontariuszy i opiekunów w Karpaczu.

10 Przeprowadzamy zbiórki żywności w pobliskich supermarketach.
Pomagamy w organizacji zabaw i loterii fantowej z kl. 1-4 Zorganizowaliśmy Dzień Dobroci dla Zwierząt, Dzień Jabłka, Dzień Zdrowej Żywności, Słodki Dzień, Wyprawka dla Żaka, I Ty możesz zostać św. Mikołajem – podczas tych dni sprzedawaliśmy ciasto, owoce, warzywa, a dochód przeznaczyliśmy na cele charytatywne.

11 O naszym projekcie: Postanowiliśmy zaprezentować wszystkie nasze pomysły na wolontariat i aktywność społeczną, ponieważ spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem wolontariuszy.

12 Nie tacy wałbrzyszanie straszni, jak ich malują!
Akcja ta ma na celu wypromowanie młodych, utalentowanych wałbrzyszan. Chcemy, by młodzież pokonała swoje obawy. Zamierzamy przeprowadzić sondę na temat znanych i wybitnych wałbrzyszan, a także zaprosić wybranego przez młodzież gościa. Wiemy, że rozwijanie i docenianie pasji młodych ludzi jest najważniejsze – dlatego zamierzamy promować talenty młodzieży w środkach masowego przekazu. Zaczęliśmy już przygotowania do tej akcji. Pierwszym krokiem jaki wykonaliśmy jest zorganizowanie wystawy w szkole dotyczącej znanych i cenionych wałbrzyszan.

13 Pierwsze kwiaty już zostały posadzone!
Kolorowy Wałbrzych Chcemy poprawić wizerunek Wałbrzycha i sprawić, aby stał się on miastem podziwianym przez mieszkańców i turystów. Na samym początku chcemy znaleźć sponsorów i uzyskać niezbędne zgody do zagospodarowania rabatek miejskich. Gdy znajdziemy odpowiednie miejsca, zaczniemy tworzenie pól kwiatowych. Całą akcję chcemy rozpropagować w środkach masowego przekazu oraz na spotkaniach Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu w celu zachęcenia innych do pomocy w akcji. Pierwsze kwiaty już zostały posadzone!

14 Spełniamy marzenia niepełnosprawnych, chorych dzieci
Chcemy, aby na twarzach młodych osób zagościł uśmiech. Dla wolontariusza jest to największa nagroda za wykonaną pracę. Aby spełnić marzenia niepełnosprawnych i chorych dzieci chcemy nawiązać kontakt z fundacją Dziecięca Fantazja. Naszym pierwszym celem jest pomoc niepełnosprawnej koleżance Paulinie z naszej szkoły. Planujemy zorganizować „Kiermasz Uśmiechu” i uzbierać pieniądze na zakup wymarzonej zabawki dziewczynki. Pragniemy również zgłosić chęć udziału naszego wolontariatu w ogólnopolskiej akcji „Spełniamy marzenia”.

15 Wiosna i ja Pragniemy zorganizować konkurs literacki dla osób niepełnosprawnych. Poprzez tę akcję chcemy pokazać, iż osoby niepełnosprawne nie są gorsze od nas i mają wiele zdolności oraz umiejętności. Celem tego konkursu jest przełamanie wszystkich barier, jakie dzielą osoby zdrowe od osób niepełnosprawnych. Na początku zredagujemy regulamin konkursu, przeprowadzimy rozpoznanie środowiska i w końcu porozsyłamy zaproszenia. Chcemy również, by w jury zasiadł znany pisarz z wałbrzyskiego środowiska. Pragniemy, by finałem konkursu było wspólne ognisko integracyjne, poprzedzone rozdaniem nagród oraz spotkaniem z pisarzem.

16 „Bita śmietana” – STOP przemocy
Dzięki tej akcji chcemy zapobiec rodzeniu się agresji u młodych osób. Dążymy do tego, by każdy wiedział, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia i by nie bał się pomóc innym w razie potrzeby. Na początku chcemy powiesić przy wejściu do szkoły duży plakat z hasłem: „Nie bój się mówić DZIEŃ DOBRY”. Zamierzamy przeprowadzić szkolenia dla uczniów w Zespole Szkół Integracyjnych oraz dla wolontariuszy z Wałbrzycha i okolic przeprowadzone przez naszą Szkolną Służbę Medyczną. Chcemy by z finałem akcji związany był happening – STOP PRZEMOCY. Wyobrażamy to sobie jako pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez Szkolną Służbę Medyczną i zachęcanie do udziału młodzież z innych szkół. Podzieliliśmy się tym pomysłem z Fundacją „Świat na tak” – i stał się on głównym zadaniem dla wszystkich Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Wyszkoliliśmy już wszystkich naszych wolontariuszy, by mogli oni przekazywać swoją wiedzę medyczną pozostałym uczniom szkoły!

17 D Z I Ę K U J E M Y ! Kinga Ćmikiewicz Konrad Nowak
Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego , w celach promocyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. Zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo do wglądu do naszych danych osobowych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Na wolontariat ! twórz oczy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google