Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach Śniadanie daje moc!

2 Jest taki dzień – Dzień Zdrowego Śniadania! 8 listopada 2011 r. był szczególnym dniem w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach. Obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia. Ogólnopolska akcja edukacyjna pod hasłem: „Śniadanie daje moc” była pretekstem, by pod pozorem prostych czynności, przybliżyć uczniom wiedzę na temat zdrowego odżywiania. O tym jak ważne i proste w przygotowaniu jest śniadanie, postanowiła przypomnieć klasa II B wraz z wychowawczynią Joanną Sierszeń i rodzicami.

3 Wartościowe śniadanie na dobry początek dnia W natłoku codziennych porannych zajęć wielu uczniów zapomina o zdrowym posiłku, choć rodzice często przypominają, że śniadanie jest najważniejsze w ciągu dnia. Organizm ludzki działa podobnie jak samochód. Człowiek, aby funkcjonować potrzebuje odpowiedniej ilości pokarmów, a samochód paliwa. Prawidłowo skomponowane, pełnowartościowe śniadanie usprawnia pracę mózgu, wpływa na nasze samopoczucie, a przede wszystkim daje solidną dawkę energii - mówiła pani pedagog Jadwiga Frydryk podczas wstępnego spotkania z dziećmi. Warto wiedzieć zatem co i ile jeść.

4 Działania poprzedzające akcję

5 Przygotowania do wspólnego śniadania Uczniowie z wielki zaangażowaniem przygotowali się do śniadania. Wraz z rodzicami zakupili potrzebne artykuły spożywcze. Przygotowali fartuszki i inne akcesoria kuchenne. Do akcji włączyli się również uczniowie pozostałych klas z naszej szkoły i nie tylko. Warto dodać, że właściciel miejscowej piekarni zafundował chrupiący chleb, a poszczególni pracownicy szkoły dostarczyli owoce i miód.

6 Uczniowie klasy II B pracowali ciężko i wytrwale Nietrudno było zauważyć, że dziewczynki mają większą wprawę w przygotowywaniu kanapek, choć chłopcy również świetnie dawali sobie radę. Użycie noża podczas obierania, krojenia warzyw wymagało od małych kucharzy nie tylko wytężonej uwagi i koncentracji, ale także precyzji ruchów.

7 Ciężka praca + Wytrwałość = Sukces Śniadaniowy Uczniowie ciężko pracowali tworząc fantazyjne kanapki. Było tyle pomysłów ile dzieci. Osiągnęły coś wspaniałego – kanapki były bardzo kolorowe, i co najważniejsze, pełne witamin.

8 Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Niektórzy uczniowie nie mogli się powstrzymać i zaraz po przygotowaniu kanapki, próbowali niepostrzeżenie ją spożyć, ale nie uszło to uwadze fotografa – amatora.

9 Śniadanie smakowało nam wyjątkowo Po przygotowaniu kanapek chłopcy rozpoczęli sprzątanie stanowisk pracy, a dziewczynki rozłożyły serwetki. Przy jednym stole zjedliśmy wspólnie przepyszne śniadanie. Wszystkim bardzo smakowało. Z pewnością dlatego, że kanapki wykonane były samodzielnie a praca przy nich dała dużo satysfakcji oraz dobrej zabawy!

10 Wspólne śniadanie dało wszystkim wielką moc: - oczywiście do dalszej nauki Teraz już każdy dobrze wie, że śniadanie najważniejszym posiłkiem jest! Prezentacje przygotowały: Maria Socha i Joanna Sierszeń


Pobierz ppt "Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google