Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

60. ROCZNICA POZNAŃSKIEGO CZERWCA 56 w mediach Polska Press Grupy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "60. ROCZNICA POZNAŃSKIEGO CZERWCA 56 w mediach Polska Press Grupy."— Zapis prezentacji:

1

2 60. ROCZNICA POZNAŃSKIEGO CZERWCA 56 w mediach Polska Press Grupy

3 Czerwiec 1956 r. - to pierwszy zryw wolności w komunistycznej Polsce. To pierwsze wystąpienie zwyczajnych ludzi w obronie wolności, godności i wiary, krwawo stłumione przez władze. Czerwiec 1956 r. - to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To na nim zbudowano późniejsze bunty przeciw komunistycznym władzom, strajki i opozycję. To od niego zaczyna się Solidarność. Czerwiec 1956 r. - to szczególny czas w historii Poznania. To jemu, jeszcze w czasach PRL, poświęcono Poznańskie Krzyże. To także historia żyjących do dziś bohaterów tamtych wydarzeń. 60. rocznica Poznańskiego Czerwca

4 To najważniejsza rocznica i najważniejsze obchody w Poznaniu. W 60 rocznicę, podobnie jak w 50-tą, przewidywane są uroczyste obchody z udziałem władz państwa, prezydenta, premiera, przedstawicieli innych państw, władz lokalnych, samorządowych i kościelnych. Uroczystości patriotyczne, inscenizacje i składanie kwiatów to jednak tylko część tych obchodów… 60. rocznica Poznańskiego Czerwca. Wielkie obchody pierwszego zrywu wolności!

5 56 sekund na film. 56 sekund, by pokazać, czym był Czerwiec’56 dla Polski. Co z jego ideałów wyrosło i co zyskali Polacy, jakim krajem stała się Polska, z czego możemy być dumni? 56 sekund na film. 60 filmów. 56 sekund by zostawić ślad. 56 sekund by przekonać świat. To zobaczy każdy! Czerwiec 56 roku – Poznań w 56 sekund Czerwiec’56 - Poznań56” Jak chcemy uczcić rocznicę współcześnie?

6 Są z nami! (jurorzy konkursu) Arthur Reinhart polski operator filmowy i montażysta. Dwukrotny zwycięzca Złotej Żaby podczas festiwalu Camerimage, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej za najlepsze zdjęcia, laureat Złotego Lwa za najlepsze zdjęcia podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Członek Polish Society of Cinematographers. Andrzej Maleszka Scenarzysta, reżyser filmowy i teatralny. Autor ponad trzydziestu filmów fabularnych i telewizyjnych. Jedyny polski laureat prestiżowej Nagrody Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, nazywanej telewizyjnym Oskarem. Nagrodę tę otrzymał za serial „Magiczne Drzewo”. Ponadto laureat m.in. Grand Prix UNESCO Prize na festiwalu Prix Jeunesse International w Monachium (1998) a także Srebrnego Medalu na The New York TV Festiwal (1993). Jan A.P. Kaczmarek polski kompozytor, autor muzyki do ponad 50 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych, laureat Oskara - Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” (2004). Nominowany także do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Twórca słynnej poznańskiej Orkiestry Ósmego Dnia. Dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Filip Bajon polski prozaik, scenarzysta oraz reżyser filmowy i teatralny, zdobywca blisko 30 nagród filmowych, teatralnych i artystycznych. Profesor sztuk filmowych. Reżyser takich wybitnych filmów jak „Aria dla atlety”, „Wahadełko” czy „Magnat”. Autor filmu "Czerwiec 56" (1996), jedynego do tej pory dzieła filmowego o strajku generalnym i demonstracjach z 1956 roku. Dyrektor studia filmowego KADR.

7 Zadanie konkursowe polega na realizacji autorskiego projektu filmowego. Każdy z autorów biorących udział w konkursie tworzy etiudę filmową, która powinna nawiązywać do osiągnieć i sukcesów Polski, wyrosłych z zasad, o które walczyli robotnicy Poznańskiego Czerwca. Konkurs „Poznań w 56 sekund”

8 ZASADY Materiał filmowy musi mieć dokładnie 56 SEKUND. Może być nakręcony dowolną techniką, przy użyciu dowolnego urządzenia i dowolnej formy (fabuła, dokument, animacja etc.) Nie ma ograniczeń wiekowych i geograficznych. Praca musi jedynie w treści lub formie nawiązywać do miasta Poznań. Filmy zostaną udostępnione w Internecie, aby każdy mógł je zobaczyć i udostępnić Zostaną także zmontowane w film pełnometrażowy pt. „Poznań w 56 sekund”. Konkurs „Poznań w 56 sekund”

9 ZASADY Spośród nadesłanych prac filmowych jury wybierze najlepsze, które będą prezentowane na stronie gloswielkopolski.pl 28 czerwca 2016 roku. 28 czerwca, w 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56 zostanie ogłoszony oficjalny werdykt jury oraz wyniki głosowania czytelników i internautów. NAGRODY I miejsce – 15 tys. zł + warsztaty filmowe II miejsce – 10 tys. zł + warsztaty filmowe III miejsce – 5 tys. zł + warsztaty filmowe Konkurs „Poznań w 56 sekund”

10 Zwieńczeniem działań jubileuszowych będzie Gala wręczenia nagród w konkursie „Poznań w 56 sekund„ z udziałem władz miejskich i wojewódzkich (m. in. Prezydenta Miasta, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wojewody Wielkopolskiego) oraz zaproszonych gości - posłów i senatorów RP, przedstawicieli biznesu oraz środowisk artystycznych. W gali weźmie udział ponad 600 gości. Laureatom konkursu filmowego nagrody wręczać będą jurorzy oraz przedstawiciele sponsorów. Punktem kulminacyjnym będzie premiera filmu „Poznań w 56 sekund", który zostanie zmontowany z wybranych, najlepszych etiud konkursowych i zaprezentowany po raz pierwszy w takiej formie zgromadzonej widowni. Oprawa uroczystości nawiązywać będzie do stylistyki festiwalu filmowego, z zachowaniem akcentów, które odnosić się będą do pamięci o wydarzeniach poznańskiego Czerwca 56. Konkurs „Poznań w 56 sekund”

11 Historyczny serwis specjalny Poznań 56 oprócz bogatego archiwum zdjęciowego, tekstów historycznych, wywiadów ze świadkami historii i materiałów multimedialnych, będzie zawierał bieżące informacje na temat wydarzeń rocznicowych organizowanych w kraju. Serwis będzie także platformą dla wszystkich zainteresowanych konkursem „Poznań w 56 sekund”. Uczestnicy znajdą w nim praktyczne porady i zasady jak nakręcić dobry film. www.poznan56.pl. Historyczny serwis specjalny - Poznań 56

12


Pobierz ppt "60. ROCZNICA POZNAŃSKIEGO CZERWCA 56 w mediach Polska Press Grupy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google