Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

K TO Z NAMI RYMUJE TEN MATMĘ CZUJE Jak pomóc młodszym kolegom nauczyć się matematyki – praca przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem J. Zielińskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "K TO Z NAMI RYMUJE TEN MATMĘ CZUJE Jak pomóc młodszym kolegom nauczyć się matematyki – praca przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem J. Zielińskiej."— Zapis prezentacji:

1 K TO Z NAMI RYMUJE TEN MATMĘ CZUJE Jak pomóc młodszym kolegom nauczyć się matematyki – praca przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem J. Zielińskiej nauczyciela matematyki

2 M ATEMATYKA – N. K APCZYŃSKA Uwielbiam konie jak mnożenie w smartfonie. Ułamki ułameczki, cyfry cyfereczki. Ja to wszystko znam i sobie radę z liczeniem dam. Mogę mnożyć, mogę dzielić i bardzo przy tym się weselić. Dodać, odjąć, mnożyć, dzielić, matematyką z koleżankami się podzielić.

3 T ABLICZKA MNOŻENIA – Z. W IECZOREK

4 D ZIAŁANIA Dobrze dodajesz Popularny się stajesz. Dodajesz Sens życiu nadajesz. Odejmowanie i dodawanie To przecież łatwe zadanie.

5 L ICZBY – J AN K RAŚNICKI Dodaję i mnożę, Raz lepiej raz gorzej. Przez zero nie dzielę, Nawet w niedzielę. Trzymam się tej zasady, bo głowę mam nie od parady.

6 L ICZBY – J AKUB K NIOŁA 1,2,3,4 arytmetyka to dobre maniery. 3,4,5,6 arytmetyce Mówię cześć. W matmie ważne jest, Aby tabliczkę znać Na 106. Czołem, czuwaj, cześć 8 razy 7 jest 56.

7 L ICZBY – MAKSYMILIAN H ELLER Dzielić przez zero nie można wcale Bo pani Zielińska da za to pałę. Z mnożeniem sprawa wygląda inaczej Zero w wyniku zawsze zobaczę.

8 L ICZBY – D AWID K ASZYŃSKI Jeśli przez 10 pomnożymy Wynik zakończony na 0 zobaczymy. Kiedy przez 1 podzielimy, To wyniku nie zmienimy. Najpierw mnożymy później dodajemy.I poprawny wynik otrzymujemy

9 K OLEJNOŚĆ DZIAŁAŃ MAKSYMILIAN H ELLER Kolejność działań to ważna sprawa Mnożyć i dzielić najpierw wypada Potem dodawać i odejmować Trzeba się tego bardzo pilnować.

10 L ICZBY RZYMSKIE – Z. M INDYKOWSKA Oto pomoc jest ciekawa, Jak pamiętać liczby rzymskie. Bo to łatwa jest sprawa, Na pamięć poznać wszystkie. Kreska to jest jeden, V(fał) to już pięć, X(iks) to dziesięć, a nie siedem, To w głowie musisz mieć, 50 to L (e l) jak lalka i ludowa, Lama, lew i ledwo. C to liczba nowa, Która znaczy stówa lub sto, Lecz nie ważna jest wymowa, Bo idziemy już dalej, Do D jak dal, Liczby jako pięćset znanej, Również do M(e m) większej o cal, na sto procent przyjdziemy, bo bez tysiąc się nie obejdziemy.

11 U ŁAMKI – M ARIA S MEJA Każde dziecko o tym wie, Jak ułamki pisze się. Licznik zawsze pisz u góry Żeby prosto patrzył w chmury. A mianownik jest u dołu, Dyszy sapie aż z mozołu. Skąd wysiłek ten u pana? Wziąłem licznik na barana

12 U ŁAMKI – N ATALIA K ARBOWIAK Ułamki proste są z nimi każde lekcje przyjemne są. Dużo ułamków to dużo zabawy Bardzo ważnej sprawy. 1/1 lub 2/2 to liczba cała wcale nie taka mała. ½ to liczby połowa, A nie żadna krowa. ¼ to jest ćwiartka, bo jest tego warta. 1/6 to ułamek znany przez wszystkich lubiany. Ja osobiście 1/8 lubię, bo 8 osób jest w moim klubie.

13 U ŁAMKI – J AN K RAŚNICKI Ułamki poznaje, Liczniki dodaję Mianowniki równuję Bo inaczej nie zsumuję

14 U ŁAMKI – M. K ACZOR 10 całych kawałków sucharka, włożyła do garnka kucharka. Zobaczyła wnet Rafała, aż się buzia uśmiechała. Wyjadł szybko 1/3 z każdego sucharka, tak by nie widziała tego kucharka. Ile w każdym sucharku zostało, zgadniecie? Z pewnością, to 2/3

15 U ŁAMKI - M. K ACZOR To początek rymowanki, a tematem są ułamki dla przykładu: gdy podzielisz jabłko na dwie części, możesz mówić o połowie w skrócie 1/2 ci to powie gdy zsumujesz dwie połowy, to znów jedność będzie bez dwóch zdań, bo w każdym względzie co tu dalej mówić kolego? Chyba tylko: smacznego

16 U ŁAMKI – M. K ACZOR Wszystko pięknie się rymuje, gdy ułamki się sumuje. Można również odejmować lecz zasady trza zachować. Wspólny mianownik to podstawa, reszta to już prosta sprawa.

17 U ŁAMKI – Z. M INDYKOWSKA Jeśli ułamek podzielić chcesz, Przez ułamek również, To nie rób żadnych scen, Tylko w dzielniku zmień, Mianownik z licznikiem. Lecz nie ciesz się jeszcze wynikiem, Bo pomnożyć musisz nowe liczniki, I wpisać pod nimi pomnożone mianowniki. Na koniec by mieć liczby miłe, Skróć ułamek i to tyle.

18 G EOMETRIA – M ARIA S MEJA Przez punkty dwa Może przejść tylko jedna prosta. Trójkąt jest jak góra, Której wierzchołek stoi w chmurach.

19 O Ś SYMETRII – J AN K RAŚNICKI Oś symetrii nam się kłania, Katy proste nam odsłania. Prostopadłe linie składa By odbiciem być dla świata.

20 K WADRAT CZY PROSTOKĄT – S. M ULLER Kwadrat to również prostokąt, Gdyż równy ma każdy kąt. Lecz w kwadracie te same są boki, A w prostokącie nie zawsze tak jest. Jeśli się nie weźmiesz do nauki, Możesz łatwo zepsuć swój test.

21 J EDNOSTKI Milimetry, centymetry, A największe z nich to metry. Kilometry czy też mile Jednak ciężkie mam dziś chwile.

22 P OLA FIGUR – Z. M INDYKOWSKA Pomnóż bok dowolny figury tajemnej, Przez wysokość padającą do niej, I wyjdzie Ci kształtu pole. Ale nie myśl o żadnym kole! Dalej nie wiesz? No cóż powiem, Równoległoboku pole obliczyłeś bowiem. A plus B w nawiasie razy H podzielić przez dwa, I pole trapezu masz Ha, Ha, Ha.

23 D ZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "K TO Z NAMI RYMUJE TEN MATMĘ CZUJE Jak pomóc młodszym kolegom nauczyć się matematyki – praca przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem J. Zielińskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google