Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spójrz na te figury geometryczne jak myślisz dlaczego część z nich jest pokolorowana na żółto, czerwono, niebiesko, zielono, różowo. A dlaczego niektóre.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spójrz na te figury geometryczne jak myślisz dlaczego część z nich jest pokolorowana na żółto, czerwono, niebiesko, zielono, różowo. A dlaczego niektóre."— Zapis prezentacji:

1

2 Spójrz na te figury geometryczne jak myślisz dlaczego część z nich jest pokolorowana na żółto, czerwono, niebiesko, zielono, różowo. A dlaczego niektóre z nich nie mają wspólnego koloru?

3 Już niedaleko Święta, więc pewien Mikołaj, który bardzo lubił matematykę postanowił posegregować prezenty w worki. Zobacz w jaki sposób to zrobił. Co wspólnego mają prezenty w każdym worku. Wymyśl nazwę dla każdego worka

4 TÓJKĄTY MAJĄ PO TRZY KĄTY, BOKI I TRZY WIERZCHOŁKI

5 CZWOROKĄTY MAJĄ PO CZTERY KĄTY, BOKI I CZTERY WIERZCHOŁKI.

6 TU SĄ CZWOROKĄTY! Czworokąty mają cztery kąty i cztery boki. TU SĄ TRÓJKĄTY! Trójkąty mają trzy kąty i trzy boki. TU SĄ PIĘCIOKATY ! Pięciokąty mają pięć kątów i pięć boków. TU SĄ SZEŚCIOKĄTY! Sześciokąty mają sześć kątów i sześć boków WSZYSTKIE TE FIGURY NAZYWAMY WIELOKĄTAMI !!!

7 TO JEST KWADRAT. KWADRAT MA WSZYSTKIE SWOJE BOKI I KĄTY RÓWNE TO JEST PROSTOKĄT TO JEST TRAPEZ TO JEST RÓWNOLEGŁOBOK

8 Ile kwadratów jest na tych rysunkach? Ile trójkątów jest na tych rysunkach? Po ile boków i kątów mają kolejne figury?

9 Czy potrafisz powiedzieć z jakich figur się składam. Postaraj się je nazwać i policzyć. A z jakich figur i z ilu składa się mój domek.

10 WIELOKĄTY WOKÓŁ NAS

11 A NA KONIEC ZAGADKA. Z ILU PIĘCIOKĄTÓW I CZWOROKĄTÓW SKŁADA SIĘ TA FIGURA?

12 Opracowała mgr Katarzyna Łukomska


Pobierz ppt "Spójrz na te figury geometryczne jak myślisz dlaczego część z nich jest pokolorowana na żółto, czerwono, niebiesko, zielono, różowo. A dlaczego niektóre."

Podobne prezentacje


Reklamy Google