Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opr. Marian Dobrzyński 1 Aldous Huxley: o->1884, +1963 Brave New World: o-> 1931 32.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opr. Marian Dobrzyński 1 Aldous Huxley: o->1884, +1963 Brave New World: o-> 1931 32."— Zapis prezentacji:

1 opr. Marian Dobrzyński 1 Aldous Huxley: o->1884, +1963 Brave New World: o-> 1931 32

2 opr. Marian Dobrzyński 2

3 3 Nowy Wspaniały Świat -> 1932 Przełożył: Bogdan Baran -> 1997 Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA

4 opr. Marian Dobrzyński 4 Nowy Wspaniały Świat Społeczeństwo powszechnej szczęśliwości, Idealnie zorganizowane, Ustrój -> Republika Światowa, Czas historyczny: XXVI wiek (5541 rok).

5 opr. Marian Dobrzyński 5 Nowy Wspaniały Świat – pięć klas Alfy – pracują najciężej, bo są strasznie mądre, Bety – są szczęśliwe, bo nie pracują tak ciężko jak Alfy i są lepsze niż pozostałe klasy, Gammy są głupie, Delty? O nie! Z Deltami Bety nie chcą się bawić, Ypsilony są tak głupie, że nie umieją czytać ani pisać. Ubierają się na czarno, a to wstrętny kolor.

6 opr. Marian Dobrzyński 6 Nowy Wspaniały Świat – pięć klas Każda klasa ma swoją rolę w społeczeństwie: Alfy rządzą, Pozostałe klasy pracują na Alfy i na całą społeczność. Rangi klas uporządkowano alfabetycznie według znaczenia. Wszyscy są szczęśliwi, bo wpojono im przekonanie, że „są szczęśliwi”.

7 opr. Marian Dobrzyński 7 Nowy Wspaniały Świat – produkcja klas Klasy produkuje się stosownie do potrzeb Republiki Światowej, według kryteriów: Liczebności członków klasy, Cech ciała: jego estetyki, budowy, siły, adaptacji do warunków pracy (np. temperatur) Umiejętności koniecznych do pracy wyznaczonej danej klasie.

8 opr. Marian Dobrzyński 8 Nowy Wspaniały Świat – fazy produkcji Pozyskanie jajek i plemników oraz Ich selekcja stosownie dla danej klasy, Zapłodnienie Proces rozwoju płodu: w tej fazie dozuje się składniki odżywcze płodom, stosownie do klasy przyszłych osobników. Wydajność z jaja osiąga się przez jego podział np. na 92 sztuki, z których rodzi się 92 bliźniaków.

9 opr. Marian Dobrzyński 9 Nowy Wspaniały Świat - wychowanie Wychowanie odbywa się przez warunkowanie. Celem wychowania jest dostosowanie osobnika do jego klasy. Osobnika stymuluje się bodźcami fizycznymi oraz Informacjami – by zaopatrzyć go w wiedzę, sentencjami, dla ukształtowania jego moralności.

10 opr. Marian Dobrzyński 10 Nowy Wspaniały Świat - wychowanie Ważnym aspektem kształtowania osobnika Republiki jest wychowanie seksualne oparte na zabawach praktycznych. Jednak należy tępić uczucia, a „żyworództwo” jest ohydne. „W czasach przed narodzeniem Pana Naszego Forda, dziecięce gry erotyczne uważano wręcz za niemoralne. Nie pozwalano się bawić biednym dzieciom? Niemożliwe!?”


Pobierz ppt "Opr. Marian Dobrzyński 1 Aldous Huxley: o->1884, +1963 Brave New World: o-> 1931 32."

Podobne prezentacje


Reklamy Google