Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Według prof. Fijałkowskiego poród naturalny to poród wyuczony,w którym kobieta wykorzystuje umiejętności nabyte podczas ciąży. Kobieta rodzi w sposób.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Według prof. Fijałkowskiego poród naturalny to poród wyuczony,w którym kobieta wykorzystuje umiejętności nabyte podczas ciąży. Kobieta rodzi w sposób."— Zapis prezentacji:

1

2 Według prof. Fijałkowskiego poród naturalny to poród wyuczony,w którym kobieta wykorzystuje umiejętności nabyte podczas ciąży. Kobieta rodzi w sposób świadomy, aktywny i sprawny.

3 Ideą porodu naturalnego jest czynny udział rodzącej w tym akcie. Dlatego właśnie istnieje Nasza szkoła, która pozwoli przygotować się ciężarnej do odbycia takiego porodu.

4 Kobieta do porodu naturalnego powinna przygotować się fizycznie i psychicznie. Dzięki dobremu trenignowi potrafi ona weliminować lęk i napięcie, wynikające z braku wiedzy o przebiegu porodu i zaburzającego jego naturalny przebieg.

5 Światowa Organizacja Zdrowia pod hasłem PORÓD NIE JEST CHOROBĄ sformułowała w 15 punktach zalecenia dotyczące opieki okołoporodowej, by poród dla matki był najszczęśliwszym wydarzeniem w życiu, a dla dziecka procesem łagodnym i naturalnym.

6 Lepsze samopoczucie rodzącej i wiara we własne siły, Aktywne uczestnictwo rodzącej w porodzie, Bliższe poznanie przeżyć i doznań związanych z przyjściem na świat dziecka, Współuczestnictwo partnera w porodzie, Możliwość przyjmowania przez rodzącą dowolnej pozycji,

7 Lepszy stan urodzeniowy noworodków, Brak zakłóceń w kontakcie matki i dziecka bezpośrednio po porodzie, Mniejsze ryzyko uszkodzeń tkanek krocza, Poprawa kondycji fizycznej, Szybsze rozwieranie się szyjki macicy, Redukcja bodźców bólowych,

8 Zajęcia w Naszej Szkole mają na celu przygotowanie kobiety rodzącej do porodu pod względem psychicznym i fizycznym. Przekazana wiedza na temat porodu i opieki nad noworodkiem sprawi, że kobieta odczuje większy komfort psychiczny związany z nowa sytuacją w życiu i uwierzy we własne siły.

9 Opiekuńczą, Informacyjną, Edukacyjna, Terapeutyczną, Diagnostyczną,


Pobierz ppt "Według prof. Fijałkowskiego poród naturalny to poród wyuczony,w którym kobieta wykorzystuje umiejętności nabyte podczas ciąży. Kobieta rodzi w sposób."

Podobne prezentacje


Reklamy Google