Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odwrócona lekcja w klasie 5 c

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odwrócona lekcja w klasie 5 c"— Zapis prezentacji:

1 Odwrócona lekcja w klasie 5 c

2 Lekcja odwrócona Lekcja odwrócona, zgodnie z nazwą, polega na tym, że uczniowie sami mają przygotować się do następnej lekcji, zgodnie z otrzymaną i omówioną wcześniej instrukcją przygotowaną przez nauczyciela.

3 Pierwsza lekcja: Obliczanie ułamka z liczby
Zgodnie z otrzymaną i omówioną dzień wcześniej instrukcją: 1. Temat następnej lekcji, która odbędzie się r. (wtorek): Obliczanie ułamka danej liczby. 2. Pytanie kluczowe: Jak obliczyć ułamek z liczby? 3. Zadanie dla ucznia: Uczeń ma samodzielnie nauczyć się, jak obliczyć ułamek z liczby. 4. Materiały pomocnicze do nauki obliczania ułamka danej liczby: - Podręcznik Matematyka 5 z serii ”Matematyka z plusem” wyd. GWO strona 87, - https://www.youtube.com/watch?v=wJaiGrJCSPU - - math.edu.pl (test na obliczanie ułamka) - inne źródła wybrane przez ucznia. 5. Podsumowanie: Lekcję Obliczanie ułamka danej liczby rozpoczniemy od zadań ćwiczeniowych, w których należy wykazać się umiejętnością obliczania ułamka danej liczby.

4 Pierwsza lekcja: Obliczanie ułamka z liczby
Lekcję zaczęliśmy od samodzielnego rozwiazywania zadań (bez pomocy nauczyciela!)

5 Druga lekcja: Rodzaje trójkątów
…i znowu instrukcja: 1. Temat następnej lekcji, która odbędzie się r. (poniedziałek): Rodzaje trójkątów. 2. Pytanie kluczowe: Jakie są rodzaje trójkątów? 3. Zagadnienia pomocnicze: Podział trójkątów ze względu na boki, Podział trójkątów ze względu na kąty. 4. Zadanie dla ucznia: Uczeń ma samodzielnie nauczyć się, jakie są rodzaje trójkątów. 5. Materiały pomocnicze do nauki rodzajów trójkątów: Podręcznik Matematyka 5 z serii ”Matematyka z plusem” wyd. GWO strona 114 i 115, inne źródła wybrane przez ucznia. 6. Podsumowanie: Lekcję Rodzaje trójkątów rozpoczniemy od zadań ćwiczeniowych, w których należy wykazać się umiejętnością rozpoznawania różnych trójkątów, rozróżniania podstawy, ramion, przyprostokątnej, przeciwprostokątnych w różnych typach trójkątów.

6 Druga lekcja: Rodzaje trójkątów
…a następnie samodzielna praca w ćwiczeniach:

7 Ciekawe co jeszcze nas czeka?

8 Koniec Źródła: Zdjecia: Violetta Gachowska


Pobierz ppt "Odwrócona lekcja w klasie 5 c"

Podobne prezentacje


Reklamy Google