Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Naturalne zagrożenie dla Ziemi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Naturalne zagrożenie dla Ziemi"— Zapis prezentacji:

1 Naturalne zagrożenie dla Ziemi
ODPADY Naturalne zagrożenie dla Ziemi

2 Co to jest Odpady- wszystkie nieprzydatne substancje i przedmioty, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany.

3 Wysypiska śmieci Coraz częstszą metodą składowania śmieci są wysypiska. Śmieci są ułożone jeden stos i tworzą wielkie góry śmieci.

4 Wysypiska w lasach Niestety ludzie coraz częściej wyrzucają śmieci do lasów. Jest to nielegalne, jednak ciągle można spotkać w lesie, przy drodze śmieci, które powinny leżeć w koszu.

5 Segregacja odpadów Dosyć ważną rzeczą w ekologii jest segregacja odpadów. Segregacja- metoda usprawniająca utylizację oraz odzysk odpadów. Pozwala ona na: przetworzenie i wykorzystanie surowca wtórnego na nowe materiały ograniczenie ilości wprowadzonych szkodliwych trudno ulegających rozkładowi odpadów ograniczenie zużycia surowca naturalnego, oszczędzanie zużycia energii, ograniczenia zanieczyszczeń do atmosfery, ograniczenie ilości odpadów i ścieków.

6 SEGREGACJA ODPADÓW C.D By móc łatwiej segregować odpady wymyślono specjalne kosze z przyporządkowanymi kolorami i napisami, które mają nam pomóc w naszych staraniach. Kosze Pojemniki

7 Zużyte baterie Należy pamiętać o odkładaniu zużytych baterii i odnoszeniu ich w jedno miejsce.

8 Ciekawostki Rzucona w lesie butelka plastikowa rozłoży się w ziemi po 500 latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po 2 latach. Jeden nieszczelny, lekko kapiący kran powoduje, że w ciągu doby wycieka około 36 litrów wody. Nieszczelna spłuczka w WC powoduje wyciek w ciągu dnia około 720 litrów wody, a rocznie m sześciennych wody. Aby wyprodukować 1 tonę papieru trzeba ściąć średnio 17 drzew. Butelki, torebki śniadaniowe bądź torby na zakupy stanowią ok. 7% masy wszystkich śmieci, ale zajmują dużo miejsca, niemal 30% wszystkich odpadów.


Pobierz ppt "Naturalne zagrożenie dla Ziemi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google