Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śmieci mniej , ziemi lżej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śmieci mniej , ziemi lżej."— Zapis prezentacji:

1 Śmieci mniej , ziemi lżej.
Zrobiliśmy ten projekt , aby pokazać ludziom, jak bardzo zaśmiecają środowisko .

2 Nazwisko Waga kg tyg / rok Objetosc l tyg / /rok Budnik 20,07 1063,70 48,5 2570,05 Cyganoski 15,25 808,25 38,2 2024,6 Osiecki 24,08 1076,2 23 1219

3 Zbieraliśmy i segregowaliśmy przez tydzień domowe odpady
Zbieraliśmy i segregowaliśmy przez tydzień domowe odpady. Zostały zwarzone, a następnie ustaliliśmy szacunkową ilość produkowanych przez jedną rodzinę (3/4osoby) w ciągu roku. Segregowaliśmy następujące odpadki : Plastik Szkło Odpadki organiczne Papier Puszki I inne odpady(baterie, ubrania itp.)

4 Plastik – tworzywo sztuczne
Plastik rozkłada się lat . Torebka plastikowa (jednorazówka) jest produkowana w ciągu sekundy, a rozkłada się 450lat . Butelka plastikowa dwa razy dłużej . Folia transportowa z miękkiego polietylenu jest przetwarzana na granulat tworzywa sztucznego i jest ponownie wykorzystywana jako surowiec, np. na nowe worki na śmieci i torby na zakupy. Czy wiesz, że jedną tonę folii można ponownie przerobić na toreb na zakupy? Twarde opakowania z tworzyw sztucznych, takie jak: puszki, kanistry, wiadra, szpule, butelki są sortowane na różne gatunki, belowane i przewożone w celu przerobienia na granulat tworzywa sztucznego, który jest następnie wykorzystywany na przykład do produkcji krzeseł biurowych, mebli z tworzyw sztucznych, ekranów przeciwhałasowych, doniczek, szczotek do mycia naczyń.

5

6 Szkło Szkło rozkłada się ok. 400 lat . Większość ludzi po prostu je wyrzuca , lecz niektórzy wrzucając specjalnych oznakowanych kontenerów przyczyniają się do ponownego wykorzystania szklanej stłuczki Wykorzystuje się je do : Wyrobu cienkich szyb Okien do szklarni

7

8 Odpadki organiczne Odpadki organiczne rozkładają się szybko – kilka miesięcy . Dużo ludzi wykorzystuje je jako nawóz do ogródków.

9

10 Papier Papier podobnie jak odpadki organiczne rozkłada się kilka miesięcy . Papier jest wytwarzany z gałęzi i zwalonych drzew. Recykling papieru pozwala na znaczne zmniejszenie ilości płynnych odpadów. Przy ponownemu oddaniu makulatury zużywa się 35%mniej potrzebnych w tym celu drzew.

11

12 RECYKLING  Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych, zaoszczędzenie energii oraz zmniejszenie ilości odpadów. przez recykling zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska.

13 Jedna polska rodzina wztwarza ok. 2500kg. odpadkw w ciagu roku
. A ile wytwarza cała Polska?

14 W wielu gminach w Polsce recykling nie funkcjonuje
W wielu gminach w Polsce recykling nie funkcjonuje . Ludzie nie oddają śmieci do ponownego przetworzenia ponieważ nie ma odpowiedniego skupu.

15 Apelujemy do wszystkich ludzi
Apelujemy do wszystkich ludzi ! Powinniśmy z tym coś jak najszybciej zrobić!! Inaczej nasza planeta stanie się jednym wielkim śmietnikiem!! Powinniśmy : Segregować odpady Nie spalać odpadów Kupować artykuły w dużych opakowaniach Nabywać artykuły w szklanych i plastikowych opakowaniach

16 Projekt trwał ok. dwóch miesięcy
Projekt trwał ok. dwóch miesięcy . Przez ten czas zbieraliśmy potrzebne dane . Wykonali : Arek Budnik Patryk Cyganowski Arek Osiecki


Pobierz ppt "Śmieci mniej , ziemi lżej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google