Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELKA BRYTANIA I TRADYCJE ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI NARODZENIA PAŃSKIEGO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELKA BRYTANIA I TRADYCJE ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI NARODZENIA PAŃSKIEGO"— Zapis prezentacji:

1 WIELKA BRYTANIA I TRADYCJE ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI NARODZENIA PAŃSKIEGO

2 Zwyczaje świąteczne: Anglicy bardzo radośnie, wręcz entuzjastycznie świętują Boże Narodzenie, które nazywają Christmas. Przygotowują się do nich już kilka tygodni wcześniej, jednak nie obchodzą Wigilii Bożego Narodzenia.

3 Świąteczny posiłek Świąteczny posiłek spożywany jest w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne angielskie dania świąteczne: pieczony indyk nadziewany kasztanami, zupa żółwiowa christmas pudding – rodzaj deseru, do którego wrzuca się srebrną monetę. Temu, kto ją znajdzie w swojej porcji, nadchodzący rok przyniesie bogactwo, zdrowie i szczęście.

4 Kolędowanie Najpopularniejsza kolęda śpiewana w tym dniu przez Anglików nosi tytuł „Good King Wencelas”. Na kilka dni przed świętami dzieci organizują kolędowanie, czyli chodzą od drzwi do drzwi i śpiewają kolędy, w zamian za niewielkie datki.

5 Drzewko zwane jako: X Mas Tree

6 Prezenty:

7 Prezenty zostawia w czerwonej skarpecie Mikołaj (Father Christmas albo Santa Claus). W nocy składa on we wszystkich angielskich domach wizytę i zostawia w skarpetach prezenty, które dzieci znajdują zaraz po przebudzeniu. Wcześniej dzieci piszą listy do Mikołaja – podobnie jak to ma miejsce w Polsce.

8 Santa Claus

9

10

11 Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2013
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2013! Julia Giernalczyk Klasa IV B


Pobierz ppt "WIELKA BRYTANIA I TRADYCJE ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI NARODZENIA PAŃSKIEGO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google