Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ODYSEJA UMYSŁU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ODYSEJA UMYSŁU."— Zapis prezentacji:

1 ODYSEJA UMYSŁU

2 Odyseusze uczą się: Marzyć Myśleć Tworzyć

3 Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu.
Każdego roku bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

4 METODY PRACY Odyseusze pracują w drużynach, liczących od 5 do 7 osób.
Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener. Trener integruje grupę oraz organizuje jej pracę, ale nie sugeruje ani nie narzuca dzieciakom własnych pomysłów!

5 PROBLEM DŁUGOTERMINOWY
Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje jego rozwiązanie, w formie 8-minutowej prezentacji.

6 PROBLEM SPONTANICZNY Podczas konkursu zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym. Jest to zadanie-niespodzianka, którego treść nie jest znana do ostatniej chwili. Drużyna ma kilka minut na stworzenie rozwiązania tego problemu.

7 PROBLEM 5: ZAWIŁOŚCI NORMALNOŚCI
Drużyna stworzy i zaprezentuje oryginalne, humorystyczne przedstawienie – w którym dwie postacie w swoim mniemaniu zachowują się naturalnie, a w opinii otoczenia – dziwacznie. W pewnym momencie podczas spektaklu jeden z bohaterów znajdzie się w towarzystwie, które na jego „normalne” zachowanie zareaguje tak, jakby było ono nie na miejscu.

8 PROBLEM 5: ZAWIŁOŚCI NORMALNOŚCI
Z kolei postępowanie drugiego bohatera odstawać będzie od normy, lecz trafi on gdzieś, gdzie takie osobliwe zachowanie uznane zostanie za typowe i zwyczajne. W przedstawienie wplecione będzie również urządzenie do pomiaru stopnia normalności/dziwaczności oraz pomysłowa zmiana scenerii.

9 POZNAJCIE NASZĄ DRUŻYNĘ…
Julia Dziubka -5F Wiktoria Gwardecka -5F Alicja Szelegieniec -5F Barbara Nowak -5B Kinga Rajtar -5B Natalia Rudnik -5B Julia Wojciechowska -5B

10

11

12

13 …I NASZYCH TRENERÓW! Agata Wolak Monika Pajda Tomasz Gościński

14

15

16 ELIMINACJE REGIONALNE W KRAKOWIE

17 NASZE PRZEDSTAWIENIE

18

19 I radość z wygranej! Jedziemy do Gdańska, Gdańska!!!

20 FINAŁ OGÓLNOPOLSKI W GDAŃSKU

21

22 Tuż przed naszym występem

23 I szanowne jury

24 Trema już minęła

25 Wielka gala na zakończenie konkursu te puchary były w zasięgu naszej ręki


Pobierz ppt "ODYSEJA UMYSŁU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google