Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Justyna Urodziła się 19 stycznia 1983 r. w Limanowej. Wychowywana Była przez obydwoje rodziców, Janinę i Józefa Kowalczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Justyna Urodziła się 19 stycznia 1983 r. w Limanowej. Wychowywana Była przez obydwoje rodziców, Janinę i Józefa Kowalczyk."— Zapis prezentacji:

1

2 Justyna Urodziła się 19 stycznia 1983 r. w Limanowej. Wychowywana Była przez obydwoje rodziców, Janinę i Józefa Kowalczyk.

3

4 S portowe zacięcie u mieszkanki Kasiny Wielkiej było już widoczne w szkole podstawowej. Janusz Kałużny był jej pierwszym nauczycielem wychowania- fizycznego i osobą, której do dziś jest wdzięczna za rozbudzenie sportowych pasji.

5 Do narciarstwa przekonał ją natomiast Stanisław Mrowca, jej pierwszy trener w klubie Maraton Mszana Dolna, do którego trafiła w siódmej klasie szkoły podstawowej. Rok później Justyna obiecała, że jeśli zostanie mistrzynią Polski młodzików, zacznie na poważnie trenować biegi. Po sześciu miesiącach treningów przyszło zwycięstwo – w biegu na 3 km stylem klasycznym, gdzie wygrała z przewagą prawie minuty. A ponieważ Justyna nie zwykła łamać złożonych obietnic swoją przyszłość związała z nartami.

6 W Pucharze Świata Kowalczyk zadebiutowała 9 grudnia 2001 (sezon 2001/2002) w Cogne, zajmując 64. miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym na 1,5 km, zaś swe pierwsze punkty w zawodach tej rangi zdobyła 10 dni później. 19 grudnia 2001 w Asiago uplasowała się bowiem na 30. pozycji sprintu techniką klasyczną na 1,5 km [. W następnych sezonach kilkunastokrotnie zajmowała w nich miejsca tuż za pierwszą dziesiątką, co zapewniło jej w sezonie 2004/2005 zakwalifikowanie się do grona czołowych zawodniczek tego cyklu (tzw. "grupy czerwonej"). Ponadto zdobywała medale mistrzostw świata juniorów, Uniwersjady oraz kilkakrotnie tytuł mistrzyni Polski.

7 Podium biegu na dystansie 30 km techniką klasyczną na Igrzyskach olimpijskich Vancouver 2010

8 Justyna Kowalczyk i Marit Bjørgen podczas biegu na 30 km stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata w Oslo 2011

9

10 Źródła: http://pl.wikipedia.org http://www.google.pl/

11


Pobierz ppt "Justyna Urodziła się 19 stycznia 1983 r. w Limanowej. Wychowywana Była przez obydwoje rodziców, Janinę i Józefa Kowalczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google