Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Irina Svichenyuk Valeria Poligova Skąd biorą się motywy dla podróży? Skąd biorą się motywy dla podróży? Każdy człowiek ma jakieś własne potrzeby. To.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Irina Svichenyuk Valeria Poligova Skąd biorą się motywy dla podróży? Skąd biorą się motywy dla podróży? Każdy człowiek ma jakieś własne potrzeby. To."— Zapis prezentacji:

1

2 Irina Svichenyuk Valeria Poligova

3 Skąd biorą się motywy dla podróży? Skąd biorą się motywy dla podróży? Każdy człowiek ma jakieś własne potrzeby. To mogą być potrzeby fizjologiczne, potrzeby bezpieczeństwa, przynależności, uznania i szacunku, samorealizacji. I właśnie te potrzeby są przyczynami dla podróży

4 Jakie są motywy podróży? Motywy związane z kulturą fizyczną oraz fizjologiczną Motywy kulturalne, psychologiczne i edukacyjne Motywy towarzyskie i etniczne Motywy związane z pracą Motywy religijne

5 Motywy związane z kulturą fizyczną oraz fizjologiczną To są cele zdrowotne, wypoczynkowe, relax,rekreacja, leczenie i sport. Czyli po prostu chcemy regenerować siły psychofizyczne. Dlatego ludzi organizują sobie wyjazdy do uzdrowisk, obozów leczniczych, zajmują się turystyką sportową, aktywną, żeby odpocząć i dostarczyć sobie przyjemność.

6 Motywy kulturalne, psychologiczne i eduk acyjne To są cele skierowane na poznanie innych krajów, miejsc, ucieczkę od codzienności, rozrywkę, pęd do przeżyć, zainteresowanie sztuką, kulturą. A więc poznajemy historię dowolnie wybranych miejsc oraz okolic, rozwijamy naszą świadomość, kształcimy się i całkowicie zanurzamy się w świat rozrywki i zabawy.

7 Motywy towarzyskie i etniczne To są cele które zaspokajają potrzeby przynależności do rodziny, grupy społecznej, narodu. W takim razie ludzi zajmują się turystyką towarzyską, klubową, organizują grupowe wycieczki, wyjazdy za granicę, a jeszcze dużo imprez, gdzie spotkają wielu nowych przyjaciół.

8 Podroż, która nie jest odpoczynkiem, ale elementem pracy. Najczęściej tego typu podróże odbywają biznesmeni jak i ludzie wydelegowani przez swoją firmę. Podróż taka ma zaletę, tego rodzaju,że jest dla tego kto się jej poddaje, całkowicie bezpłatna, a co lepsze dostajemy jeszcze pieniądze na to,że w niej uczestniczymy. Motywy związane z pracą

9 Motywy religijne Celem podróży mogą być: miejsca kultu religijnego oraz obiekty sakralne (sanktuaria, kościoły itp.) miejsca związane ze śmiercią i działalnością świętych pielgrzymka do grobów świętych wydarzenia religijne spotkania z autorytetami i osobistościami związanymi z religią

10 Dziękujęmy


Pobierz ppt "Irina Svichenyuk Valeria Poligova Skąd biorą się motywy dla podróży? Skąd biorą się motywy dla podróży? Każdy człowiek ma jakieś własne potrzeby. To."

Podobne prezentacje


Reklamy Google