Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiosna w Terenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiosna w Terenie."— Zapis prezentacji:

1 Wiosna w Terenie

2 Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania, czyli dobieranie partnerów i zapłodnienie u zwierząt, a u roślin kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście

3 Data początku wiosny W XX wieku wiosna w strefie czasowej Polski rozpoczynała się zwykle 21 marca, zaś w miarę przybliżania się końca stulecia coraz częściej 20 marca. W 2011 roku pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca (godz. 00:21), zaś wszystkie kolejne do roku 2047 będą obchodzone wyłącznie 20 marca, a od 2048 roku - 19 albo 20 marca. Kolejny początek wiosny w dniu 21 marca nastąpi dopiero w roku Przyczyną zjawiska jest ruch punktu Barana związany z precesją ziemskiej osi rotacji.

4 Wiosna W Parku

5 Kiedy wiosna przychodzi do parku na drzewach pojawiają się pierwsze pąki ,a na glebie pierwsze kwiaty. Można także zaobserwować, że wiele ludzi spędza czas wolny w parku wsłuchując się w śpiew ptaków.

6

7

8

9

10 Wiosna W Lesie

11 Kiedy wiosna przychodzi do lasu zwierzęta budzą się ze snu zimowego ,a rośliny zaczynają kwitnąć. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki a na glebie pierwsze kwiaty.

12

13

14

15

16

17

18 Zamiany w przyrodzie zaobserwowane w drodze do szkoły :
Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki. W ogródkach pojawiają się pierwsze kwiatki. Usłyszeć można jak śpiewają ptaki. Słońce wschodzi wcześniej niż w zimę. Jest cieplej niż w zimę.

19 Słońce mocniej grzeje i dzień jest dłuższy.
Wiosną dzień jest dłuższy niż zimą ponieważ Słońce wschodzi wcześniej a zachodzi później. Słońce jest bliżej Ziemi i dlatego jest cieplej i milej na dworze.

20 Co odczuwasz patrząc na ożywającą się przyrodę – oznaki wiosny
Patrząc na ożywającą przyrodę odczuwam : Radość i zachwyt Ciepło Chęć do życia Optymizm

21 Przysłowia o wiośnie Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Jaskółka i pszczółka lata, znakiem to wiosny dla świata Od 20 marca, słońce zagrzewa nawet starca Gdy dzika gęś w marcu przybywa, ciepła wiosna bywa Kiedy żurawie wysoko latają, prędkiej się wiosny ludzie spodziewają

22 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji
Oliwia Krawczyk    Ilona Vogtman   Nadia Klabisz 


Pobierz ppt "Wiosna w Terenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google