Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

3. OGÓLNOPOLSKIE FORUM SZKÓŁ KRAKÓW R

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "3. OGÓLNOPOLSKIE FORUM SZKÓŁ KRAKÓW R"— Zapis prezentacji:

1 3. OGÓLNOPOLSKIE FORUM SZKÓŁ KRAKÓW 18-19.10.2012R

2 ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMAZJALNYCH NR 4 W MALBORKU

3 W naszej szkole, w ramach nauki w liceum ogólnokształcącym, prowadzimy zajęcia zapoznające młodzież ze specyfiką pracy służb mundurowych: 1. Przysposobienie obronne (innowacja pedagogiczna) – straż graniczna, 2. Wybrane elementy bezpieczeństwa publicznego – policja, 3. Podstawy pożarnictwa – straż pożarna.

4 INNOWACJA PEDAGOGICZNA PT
      INNOWACJA PEDAGOGICZNA PT. ROZSZERZONE PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE REALIZOWANA JEST W KLASACH IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, WCHODZĄCEGO W SKŁAD ZSP NR 4   Opracowanie programu innowacji pedagogicznej miało na celu : uatrakcyjnienie nauki w liceum ogólnokształcącym, stworzenie absolwentom możliwości podjęcia pracy w służbach mundurowych takich jak Straż Graniczna, Policja, Wojsko itp. przywrócenie właściwej rangi służbom mundurowym (policja i wojsko) postrzeganym jako strażnicy systemu.

5 INNOWACJA PEDAGOGICZNA PT
      INNOWACJA PEDAGOGICZNA PT. ROZSZERZONE PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE REALIZOWANA JEST W KLASACH IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, WCHODZĄCEGO W SKŁAD ZSP NR 4   Pierwszy nabór do takiej klasy (potocznie zwanej klasą straży granicznej) odbył się w roku szkolnym 2004/2005. Od kandydatów do tej klasy wymagano: dobrych i bardzo dobrych ocen na świadectwie gimnazjalnym zdania testu sprawności fizycznej, bowiem uczniowie tej klasy winni cechować się bardzo dobrą sprawnością fizyczną.

6 W 2004 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy dyrektorem ZSP Nr 4 w Malborku i komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Komendant Oddziału zobowiązał się do merytorycznej opieki nad tym przedsięwzięciem pedagogicznym w formie: udzielenia wsparcia pedagogicznego w formie zgody na prowadzenie zajęć z uczniami tej klasy w Placówkach Straży Granicznej MOSG przez funkcjonariuszy tych placówek, delegowania funkcjonariuszy z MOSG do prowadzenia niektórych zajęć w szkole, jak również oddelegowania funkcjonariuszy do prowadzenia zajęć na obozie, wystawienia certyfikatu dla absolwentów stwierdzającego, że uczeń zapoznał się ze specyfiką służby w MOSG, zna zadania oddziału oraz prawa i obowiązki funkcjonariuszy SG, zapraszania uczniów tych klas do brania udziału w uroczystościach organizowanych przez oddział.

7 Prezydent Komorowski oddaje honory sztandarom podczas jubileuszu 20-lecia MOSG, w tym sztandarowi naszej szkoły .

8 W okresie trzech lat nauki uczniowie odbywają zajęcia w takich miejscach jak:
komenda MOSG w Gdańsku Nowym Porcie, kaszubski dywizjon MOSG na Westerplatte placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej (granica lądowa i na Zalewie Wiślanym z Federacją Rosyjską), placówka Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie (pasażerskie lotnisko międzynarodowe), placówka Straży Granicznej w Grzechotkach (przejście drogowe pomiędzy RP i Federacją Rosyjską).

9 Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć na przejściu granicznym.

10 ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMAZJALNYCH NR 4 W MALBORKU to szkoła, w której każdego ucznia obowiązuje noszenie munduru szkolnego z emblematami właściwego typu szkoły Elementem wyróżniającym klasy SG jest czapka oraz dodatkowy emblemat na ramieniu wg wzoru noszonego przez funkcjonariuszy SG. Uczniowie klasy SG biorą udział w uroczystościach organizowanych przez miasto Malbork. Skład pocztu sztandarowego szkoły stanowią uczniowie klasy SG.

11 Uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości jubileuszowych w MOSG w Gdańsku

12 Zgodnie z programem innowacji pedagogicznej uczniowie po I i II klasie uczestniczą w 12 dniowym obozie sportowo obronnym w ramach „zielonej szkoły”. W trakcie obozu prowadzone są między innymi następujące zajęcia: strzelanie z broni palnej kbks, nauka nurkowania przy użyciu aparatu tlenowego do głębokości 5m (instruktor MOSG) elementy walki wręcz (instruktor MOSG) musztra, marsz na orientację oraz maskowanie w różnych warunkach terenowych w dzień i w nocy nauka pływania na żaglówkach pokonywanie toru przeszkód (linowy tzw. małpi gaj), pokonywanie ścianki wspinaczkowej, paint ball, rozgrywki i obozowe zawody sportowe konkurs piosenki marszowej, ognisko z programem rozrywkowym przygotowanym przez uczniów.

13 Apel podczas obozu sportowo-obronnego w Garczynie

14 Zajęcia programowe. Obóz sportowo-obronny w Garczynie

15 Zajęcia programowe. Obóz sportowo-obronny w Garczynie

16 Zajęcia programowe. Obóz sportowo-obronny w Garczynie

17 Dziękuję za uwagę…


Pobierz ppt "3. OGÓLNOPOLSKIE FORUM SZKÓŁ KRAKÓW R"

Podobne prezentacje


Reklamy Google