Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE (POLICYJNY)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE (POLICYJNY)"— Zapis prezentacji:

1 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE (POLICYJNY)

2 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE PROGRAM KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W POZNANIU KOMENDA POWIATOWA POLICJI W NOWYM TOMYŚLU OŚRODEK SZKOLENIA POLICJI W KIEKRZU STAROSTWO POWIATOWE – NOWY TOMYŚL

3 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
PROGRAM NAUCZANIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO PRZEDMIOTY NAUCZANE W ZAKRESIE ROZSZERZONYM JĘZYK ANGIELSKI WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE (z modułem – „Bezpieczeństwo publiczne”) DODATKOWA GODZINA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

4 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Absolwent będzie przygotowany merytorycznie, sprawnościowo i wytrzymałościowo do ubiegania się o przyjęcie do szkół kształcących policjantów, pracowników ochrony osób i mienia.

5 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Możliwości dalszego kształcenia się absolwentów: szkoły policyjne; szkoły policealne kształcące w zakresie ochrony ludzi i mienia; uczelnie wyższe na kierunkach z zakresu bezpieczeństwo publiczne; inne instytucje służące ochronie ludzi i mienia.

6 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Możliwości dalszego kształcenia się absolwentów Matura z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym ułatwi dostanie się na takie kierunki studiów, jak np.: SOCJOLOGIA DZIENNIKARSTWO POLITOLOGIA STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE ADMINISTRACJA KULTUROZNAWSTWO FILOZOFIA

7 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
POZNASZ: wybrane elementy prawa karnego, prawa wykroczeń, kodeksu drogowego; wybrane zagadnienia z zakresu broni palnej, środków przymusu i ochrony osobistej; podstawy psychologii kontaktów międzyludzkich, zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz w sytuacjach związanych ze stresem.

8 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
POZNASZ: podstawową wiedzę o policji; wybrane zagadnienia z prewencji kryminalnej i techniki kryminalistycznej; podstawowe zagadnienia w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

9 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
POZNASZ ZASADY I WARUNKI UŻYWANIA BRONI PRZEZ POLICJĘ I INNE INSTYTUCJE DO TEGO UPOWAŻNIONE ZASADY ZACHOWANIA W RAZIE UŻYCIA PRZEZ POLICJĘ BRONI I INNYCH ŚRODKÓW PRZYMUSU

10 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
POZNASZ PODSTAWOWE ZASADY DZIAŁANIA POLICJI SPOSÓB ZACHOWANIA SIĘ W OBLICZU DZIAŁAŃ POLICYJNYCH WOBEC CIEBIE

11 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Zajęcia warsztatowe z kryminalistyki

12 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Obozy szkoleniowe w Ośrodku Szkolenia Policji w Kiekrzu

13 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Wyjazdy do: Szkoły Policji w Pile Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu. ,

14 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
DODATKOWA GODZINA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Kurs samoobrony Odblokujesz swoje naturalne reakcje obronne. Poznasz sposoby zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności siebie. Dowiesz się, jak rozpoznawać różne rodzaje agresorów i jak skutecznie z nimi walczyć.

15 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
DODATKOWA GODZINA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Kurs samoobrony Wyćwiczysz sposoby szybkiego uwalniania się z uchwytów. Wytrenujesz silne i precyzyjne uderzenia, by uwolnić się od agresora.

16 PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
ZAPRASZAMY ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STEFANA GARCZYŃSKIEGO W ZBĄSZYNIU


Pobierz ppt "PROFIL BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE (POLICYJNY)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google