Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ"— Zapis prezentacji:

1 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ
BEZPIECZNE ZACHOWANIE W WSZKOLE, DOMU, NA ULICY- ZAGROŻENIA, UDZIELANIE POMOCY, OBRONA KONIECZNA REALIZACJA ZADANIA 3 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ SZKOŁA PODSTAWOWA IM. FLORIANA CEYNOWY W SIERAKOWICACH

2 SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W KARTUZACH
Celem spotkań było wskazanie właściwych zachowań w drodze do i ze szkoły, prawidłowego zachowania się w czasie dowozów do szkoły autobusem szkolnym oraz w czasie oczekiwania na przystankach. Poruszono także temat korzystania z fotelików w samochodach, używania pasów bezpieczeństwa i zachowania ostrożności przy opuszczaniu samochodu. Przypomniano także o tym, jak ważne jest zaopatrzenie się w światełka odblaskowe.

3 Spotkanie z policjantką w klasie I a

4 Spotkanie z policjantem w grupach 0

5 ZAJĘCIA Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY
W ramach realizacji konkursu „Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń” p. Natalia Labuda przeprowadziła we wszystkich oddziałach przedszkolnych zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.

6 Zajęcia w klasie 0 - cz. 1

7 Zajęcia w klasie 0 - cz. 2

8 PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY
Uczniom wszystkich klas I-VI zaprezentowano w ramach zajęć komputerowych „Poradnik bezpiecznych zachowań – multimedialną prezentację edukacyjną”.W ciekawy, interaktywny sposób uczniowie zapoznali się z zagrożeniami, które mogą spotkać ich nie tylko w szkole. Szczególnie ważne były zagadnienia, które pomogły im przygotować się do próbnego alarmu przeciwpożarowego, który miał miejsce 19 listopada 2012 i przeprowadzony został przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Kartuzach.

9 REALIZACJA PROGRAMU „BEZPIECZNE ŻYCIE”
      Od kilku już lat w naszej szkole w klasach I realizowany jest, przy zaangażowaniu Straży Pożarnej, program „Bezpieczne Życie”. Oparty jest on na doświadczeniach Szwedzkiej Ligi Obrony Cywilnej. Uczy dzieci bezpiecznych zachowań, umiejętności przetrwania oraz zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom w domu, w szkole i na wakacjach. Celem programu jest zgromadzenie doświadczeń w zakresie upowszechniania wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia wśród dzieci i młodzieży oraz podniesienia ich świadomości z zakresu bezpieczeństwa.

10 Zajęcia w klasie I d - cz. 1

11 Zajęcia w klasie I d - cz. 2

12 Reprezentacja naszej szkoły na turnieju powiatowym

13 Gazetka informacyjna do programu

14 WSPÓŁPRACA ZE STRAŻĄ POŻARNĄ I INNYMI ORGANIZACJAMI
  Od kilku lat, w czasie corocznych festynów rodzinnych zapraszani goście uczą nasze dzieci sposobów udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrożenia pożarem czy w czasie wypadku samochodowego. Współpracowali z nami m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach i ratownicy Gdyńskiego Oddziału WOPR.

15 Ćwiczenia praktyczne w czasie festynu


Pobierz ppt "OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google