Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Herb Torunia nad Urzędem Miasta. W 1990r. miasto straciło rangę województwa, a co za tym idzie, sporo instytucji wojewódzkich, które zostały przeniesione.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Herb Torunia nad Urzędem Miasta. W 1990r. miasto straciło rangę województwa, a co za tym idzie, sporo instytucji wojewódzkich, które zostały przeniesione."— Zapis prezentacji:

1 Herb Torunia nad Urzędem Miasta

2 W 1990r. miasto straciło rangę województwa, a co za tym idzie, sporo instytucji wojewódzkich, które zostały przeniesione do Bydgoszczy. Ale czy Toruń stracił na swym znaczeniu? Ratusz Miasta

3 Toruń był na pozycji przegranej w ubieganiu się o siedzibę różnych instytucji administracji państwowej. Umową społeczną między Bydgoszczą a Toruniem jest pozostawienie siedziby Sejmiku Samorządu Wojewódzkiego w Toruniu w budynku dawnego Urzędu Wojewódzkiego Urząd Wojewódzki w Toruniu

4 Władze miasta inwestowały w dziedzictwo narodowe, a środki ekonomiczne uzyskiwane z funduszów programów pomocowych w większym stopniu przyczyniały się do ochrony zabytków i nowych inwestycji, takich jak np. Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Sztuki Współczesnej

5 Baj Pomorski podjął pierwsze kroki, aby promować nową europejską literaturę dla dzieci, nowatorskie propozycje scenograficzne uczyły odbioru opartego na współuczestnictwie w przedstawieniu, po raz pierwszy w historii Baja Pomorskiego spektakle otrzymały tak wiele nagród i wyróżnień. Baj Pomorski nocą jest pięknie oświetlony

6 W latach 2005 – 2006 Baj Pomorski przeszedł remont. Teatr uzyskał wygląd magicznej szafy teatralnej

7 W 2003r. Utworzono w Toruniu Aleję Gwiazd : naprzeciwko ratusza i Dworu Artusa. W deptak wmurowane zostały mosiężne pierniki z autografami znanych torunian, np. Małgorzaty Kożuchowskiej, Bogusława Lindy.

8 Centrum Torunia i Stare Miasto

9 Miasto było bardziej zadbane, nie było graffiti. Większość zakładów została zlikwidowana, lub zostały tylko resztki, np. Elana Stary stadion Apatora został zburzony, zamiast niego powstała Motoarena. Nie było supermarketów (typu Real, Carrefour) Było dużo imprez sportowych: Basen ZA DARMO! na Jordankach Budowano duuużo bloków (Rubinkowo II i III)

10 Klaudia Przymorska, klasa 2b Joanna Lisińska, klasa 2b Klaudia Czekaj, klasa 2b Gimnazjum nr 21 Im. Tony ego Halika Ul. Morcinka 13 Toruń Szkolny opiekun konkursu mgr Elżbieta Supczińska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z później zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Herb Torunia nad Urzędem Miasta. W 1990r. miasto straciło rangę województwa, a co za tym idzie, sporo instytucji wojewódzkich, które zostały przeniesione."

Podobne prezentacje


Reklamy Google