Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINA KOMAŃCZA, Komańcza 166, 38-543 Komańcza tel/fax: 0134677035

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINA KOMAŃCZA, Komańcza 166, 38-543 Komańcza tel/fax: 0134677035"— Zapis prezentacji:

1 GMINA KOMAŃCZA, Komańcza 166, 38-543 Komańcza tel/fax: 0134677035 www.komancza.pl e-mail: urzad@komancza.plwww.komancza.pl

2

3

4 Gmina w przeciągu ostatnich 20 lat zrobiła bardzo dużo dla rozwoju kultury. Największą inwestycją było zrealizowanie projektu pt. Adaptacja remizy OSP w Rzepedzi na potrzeby Rzepedzkiego Ośrodka Kultury. Na terenie gminy działa wiele klubów wiejskich m. in.: w Smolniku, Łupkowie, Radoszycach, Komańczy, Czystogarbie, Wisłoku Wielkim, Moszczańcu, Rzepedzi Wsi,Turzańsku i Szczawnem. Działają też biblioteki publiczne w Komańczy, Szczawnem, Rzepedzi. Kluby i biblioteki zostały wyposażone w nowy sprzęt oraz gry i stoły ping-pongowe. W klubach prowadzone są różne warsztaty i zabawy nie tylko dla dzieci,ale także dla dorosłych. Gmina Komańcza organizuje wiele imprez kulturowych i integracyjnych m.in.: Spotkanie Przygraniczne Polski i Słowacji w Komańczy, Radoszyckie źródełko, Polska Biega, Rzepedzki Jarmark Muzyczny,,,Dni Wisłoka Wielkiego, Polsko- Słowackie zawody strażackie w Rzepedzi oraz,,Spotkanie Ludzi Gór organizowane przez zespół z Lublina. W tym roku w Rzepedzi otwarty ma zostać amfiteatr. Na terenie gminy dzieła klub LZS, którego stadion wybudowano w latach 90 -tych oraz klub rowerowy Żbik. W 2000 r. w Urzędzie Gminy w Komańczy powstałą Galeria Rękodzieła, są w niej organizowane wystawy malarskie, rzeźbiarskie oraz prac wykonanych na organizowanych kursach. Wybudowanie ROK-u było dobrą inwestycją dlatego, że może korzystać z niego każdy mieszkaniec gminy. Uważam, że w każdej miejscowości powinien być taki ośrodek. Mieszkanka Gminy Komańcza pani Joanna.

5

6

7

8 Gmina Komańcza przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa swoich mieszkańców. W tym celu zakupiła m.in.: wiele sprzętu dla strażaków. W ostatnich 3 latach gmina zakupiła umundurowanie dla strażaków, samochód dla OSP Rzepedź, Komańcza i Wisłok Wielki. BZPD sfinansowały gminie zakup sprzętu do ratowania osób wypadków drogowych oraz sprzęt do udzielania pomocy przedlekarskiej. Gmina wydała też 52 tys. zł na zakup sprzętu ratowniczego dla OSP na terenie gminy. Gmina przygotowała projekt Przebudowy i rozbudowy remizy OSP w Komańczy wraz z zakupem samochodu i sprzętu ratowniczego. Wykonano też modernizację sieci hydrantów na terenie gminy Komańcza (19 hydrantów).

9

10

11

12

13

14

15 Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "GMINA KOMAŃCZA, Komańcza 166, 38-543 Komańcza tel/fax: 0134677035"

Podobne prezentacje


Reklamy Google