Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekty edukacyjne z języka angielskiego. W terminie od 01.09.2008r. do 31. 12.2008r. uczniowie szkół przystąpili do realizacji dwóch projektów edukacyjnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekty edukacyjne z języka angielskiego. W terminie od 01.09.2008r. do 31. 12.2008r. uczniowie szkół przystąpili do realizacji dwóch projektów edukacyjnych."— Zapis prezentacji:

1 Projekty edukacyjne z języka angielskiego

2 W terminie od 01.09.2008r. do 31. 12.2008r. uczniowie szkół przystąpili do realizacji dwóch projektów edukacyjnych z języka angielskiego.

3 EDUKACJA JĘZYKOWA PIERWSZYM KROKIEM W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ

4 Na realizację projektu pn. "Edukacja językowa pierwszym krokiem w lepszą przyszłość Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej otrzymało dotację w ramach Rządowego Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich" Działanie 1.2 Problemy dzieci i młodzieży

5 Budżet Projektu wyniósł 43 590,00 zł, w tym kwota dofinansowania przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej 24 960,00zł.

6 Projekt skierowany został do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Czernice Borowe. Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych w zakresie znajomości języka angielskiego młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów szkół podstawowych, rozbudzenie potrzeby uczenia się języka angielskiego, zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających dalszą edukację, a także zagospodarowanie czasu wolnego. Przyjęte cele były realizowane w ramach 800 godzin zajęć pozalekcyjnych języka angielskiego w formie warsztatów teatralnych i zajęć konwersacyjnych.

7 Partnerzy projektu: Urząd Gminy Czernice Borowe Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminne Centrum Informacjiw Czernicach Borowych Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrze Gimnazjum w Czernicach Borowych

8 EDUKACJA DZIECI MŁODZIEŻY KLUCZEM DO ROZWOJU SPOŁECZNOŚCI WIEJSKIEJ

9 Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej realizowało projekt pod nazwą: "Edukacja dzieci i młodzieży kluczem do rozwoju społeczności wiejskiej" w ramach podejmowania inicjatyw służących zapobieganiu i wykluczeniu społecznemu oraz wyrównywaniu szans edukacyjnych młodzieży realizowanych na terenie Województwa Mazowieckiego w formie wspierania wykonywania zadania przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

10 Projekt skierowany był do 470 uczniów gimnazjów i uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Czernice Borowe i Gminy Grudusk.

11 W ramach projektu odbyło się 832 godziny dodatkowych zajęć z języka angielskiego z wykorzystaniem technik informacyjnych. Zorganizowano warsztaty teatralne w różnych kategoriach oraz zajęcia konwersacyjne po 1 godzinie tygodniowo

12 Budżet projektu wynosi 44 864,00 zł w tym kwota dofinansowana 24 834,00 zł

13 Partnerzy projektu: Urząd Gminy Czernice Borowe Urząd Gminy Grudusk Gminne Centrum Informacji w Czernicach Borowych

14 Projekt był realizowany w: Szkole Podstawowej w Humięcinie Szkole Podstawowej Św. Stanisława Kostki w Rostkowie Szkole Podstawowej w Grudusku Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrze Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych Gimnazjum w Grudusku Gimnazjum w Czernicach Borowych

15 Obydwa projekty kończy dzisiejsza konferencja podsumowująca dotychczasowe wysiłki uczniów i nauczycieli wszystkich szkół biorących udział w projektach.

16 Zapraszamy do obejrzenia prezentacji szkół

17 Prezentacja szkół Szkoła Podstawowa w Humięcinie Szkoła Podstawowa Św. Stanisława Kostki w Rostkowie Szkoła Podstawowa w Grudusku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrze Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych Gimnazjum w Grudusku Gimnazjum w Czernicach Borowych

18 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Projekty edukacyjne z języka angielskiego. W terminie od 01.09.2008r. do 31. 12.2008r. uczniowie szkół przystąpili do realizacji dwóch projektów edukacyjnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google