Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej
MOJA SZKOŁA Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej Przygotowała: Monika Murawska Kl. VIc

2 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Wlkp. – boisko szkolne

3 HISTORIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa nr 3 przy ulicy 20 Października 2 w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęła swoją działalność w 1964 roku. Nadano jej imię Aleksandra Zawadzkiego.  W szkole mieściło się 15 sal lekcyjnych, 3 pracownie, sala gimnastyczna, świetlica oraz stołówka. Pierwszym dyrektorem został wybrany p. Henryk Rozwens ( ) Obecnie dyrektorem jest p. Kamila Bekkali (od 2005). 

4 WIZERUNEK SZKOŁY Szkoła Podstawowa nr 3 jest znana w całym województwie wielkopolskim dzięki temu, że jej uczniowie biorący udział w różnego rodzaju zawodach sportowych (również na szczeblu wojewódzkim) zajmują wysokie lokaty, a także dzięki licznym laureatom różnych konkursów przedmiotowych.  Szkołę Podstawową nr 3 W Środzie Wielkopolskiej ukończyło wiele osób, które są dziś znane nie tylko w okolicy, ale też w szerokim świecie w dziedzinie muzyki, literatury, nauki i sportu.

5 W Naszej Szkole obecnie uczy się 799 uczniów
W Naszej Szkole obecnie uczy się 799 uczniów. Opiekę nad nimi sprawuje 72 nauczycieli. Od września 2012 roku dzieci uczą się w systemie jednozmianowym.

6 PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Jak co roku tuż po rozpoczęciu roku szkolnego ma miejsce uroczystość „Pasowania uczniów klas pierwszych” Nowi uczniowie słyszą wtedy słowa: „Pierwszoklasiści! Czujcie się w naszej szkole jak w domu!!! Pamiętajcie! Zawsze możecie liczyć na pomoc nauczycieli i starszych kolegów.”

7 SAMORZĄD UCZNIOWSKI Samorząd Uczniowski działający na terenie Naszej Szkoły ma wiele zadań do których należy np.: współpraca z nauczycielami w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników szkoły w nauczaniu organizowanie działalności pozalekcyjnych uczniów oraz uroczystości okolicznościowych, akcji charytatywnych i festynów, organizowanie czasu wolnego dla uczniów (dyskoteki, imprezy sportowe, imprezy kulturalno- oświatowe). 20 września odbyły się w Naszej Szkole wybory Samorządu Uczniowskiego. W jego skład weszli: Monika Murawska Patryk Ratajczak Patrycja Kleczewska

8 SP 3 w Środzie Wlkp. – Szkolne zawody pływackie
Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania uczęszczając na różne kółka, np.: matematyczne, przyrodnicze, polonistyczne, historyczne, informatyczne, muzyczne, z języków obcych oraz na różnego typu zajęcia sportowe.

9 Na terenie Naszej Szkoły działa świetlica, biblioteka oraz stołówka szkolna
Uczniowie mogą również korzystać z porad specjalistów, w tym m. in.: psychologa, stomatologa, pielęgniarki, i pedagoga szkolnego, Stołówka

10 AKCJE ORGANIZOWANE NA TERENIE SP 3
W roku szkolnym 2012/2013 na terenie Szkoły aktywnie przeprowadzanych jest wiele akcji, do których należy m. in.: SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE GÓRA GROSZA MLECZNIE-BEZPIECZNIE ZIELONA ŚRODA POLA NADZIEI WIELKIE SPRZĄTANIE ŚWIATA

11 ORGANIZACJE DZIAŁAJĄCE NA TERENIE SP 3
W Szkole Podstawowej Nr 3 działają aktywnie 2 organizacje uczniowskie. Są to: Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest p. Stanisława Ciesielska Szkolne Koło Caritas, którego opiekunem jest p. Danuta Tomaszewska Członkowie Szkolnego Koła PCK, działającego w Naszej Szkole uczestniczą także w zbiórkach organizowanych na rzecz WOŚP.

12 KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Uczniowie w roku szkolnym 2012/2013 na terenie SP 3 mogą brać udział w wielu konkursach przedmiotowych, do których należą m. in.: XXXII KONKURS RECYTATORSKI KONKURS CZYTELNICZY KONKURS PLASTYCZNY - MOI RODZICE W PRACY KONKURS PLASTYCZNY - JESIENNE DRZEWO KONKURS PLASTYCZNY - BAJKOWY MIŚ MOIM PRZYJACIELEM KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO - DEUTSCHFREUND 2012 KONKURS PIOSENKI PROZDROWOTNEJ ALFIK MATEMATYCZNY 2012 KONKURS LITERACKI - BAJKI, WIERSZOWANKI KONKURS INFORMATYCZNY - MOJA SZKOŁA

13 ŹRÓDŁA Opracowanie własne na podstawie materiałów umieszczonych na stronie

14 DZIĘKUJĘ!


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google