Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Inicjatywa Złoczew Głosuje Jest to inicjatywa społeczna koordynowana przez Urząd Miejski w Złoczewie. Pomysłodawcą projektu i autorem prezentacji jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Inicjatywa Złoczew Głosuje Jest to inicjatywa społeczna koordynowana przez Urząd Miejski w Złoczewie. Pomysłodawcą projektu i autorem prezentacji jest."— Zapis prezentacji:

1 Inicjatywa Złoczew Głosuje Jest to inicjatywa społeczna koordynowana przez Urząd Miejski w Złoczewie. Pomysłodawcą projektu i autorem prezentacji jest Piotr Leśniewicz.

2 Nasz Cel: Osiągnięcie 60% frekwencji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 7 czerwca 2009 r., co będzie najlepszym rezultatem w kraju. W ostatnich wyborach europejskich w 2004 roku frekwencja wyniosła w skali kraju 20,9%, a najwyższa była w mieście Sopot - ponad 30%.

3 Co to jest Parlament Europejski ? Jednoizbowa instytucja Unii Europejskiej, w skład której wchodzą posłowie z wszystkich państw członkowskich. Najważniejszymi uprawnieniami PE są : -Współudział w tworzeniu prawa unijnego, -Kontrola pracy Komisji Europejskiej, -Zatwierdzanie budżetu UE.

4 Kogo wybieramy? Cała UE wybierać będzie 735 posłów. Polskę reprezentować będzie 50 osób wybranych w 13 okręgach wyborczych. Gmina Złoczew, jak i całe województwo łódzkie, wybierać będzie około 4 posłów w 6 okręgu wyborczym.

5 Co chcemy osiągnąć? 1.Promocja naszej Gminy i Miasta. Jeśli uzyskamy najlepszą frekwencję w kraju zainteresują się nami nie tylko media ogólnopolskie, ale również osoby, które dokładnie badają uczestnictwo społeczności lokalnych w wyborach.

6 Co chcemy osiągnąć? 2. Promocja nas samych jako wspólnoty. Poprzez wysoką frekwencję pokażemy, że nasz głos się liczy i jesteśmy ważną częścią naszego regionu, o której należy pamiętać. Jeden glos nic nie znaczy, ale głos około 5,8 tysiąca mieszkańców Gminy Złoczew to już potężne narzędzie do wywierania wpływu na polityków, nie tylko lokalnych. MY musimy to narzędzie umiejętnie wykorzystać. Np. w ostatnich wyborach poseł z naszego okręgu zdobył 8,1 tys. głosów jak łatwo zauważyć gdyby nasz cała gmina zagłosowała na jednego kandydata brakło by nam ok.2 tys. głosów, by mieć swojego posła. Należy też zauważyć, że są posłowie z naszego regionu z mniejszym poparciem.

7 Co chcemy osiągnąć? 3. Lepsze możliwości pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej. Aktywność społeczeństwa jest bardzo dobrze postrzegana przez wszelkie instytucje publiczne, które dysponują tymi środkami. Zaangażowanie mieszkańców naszej Gminy w życie publiczne, poparte sukcesem inicjatywy Złoczew Głosuje może mieć korzystny wpływ na ocenę naszych wniosków i projektów przez te instytucje.

8 Wyjątkowa rocznica! Wybory do PE odbędą się 20 lat po pamiętnych, pierwszych wolnych wyborach do Senatu i w 30% wolnych wyborach do Sejmu RP z 4 czerwca 1989r. Będzie to zatem doskonała okazja do uczczenia tego, tak doniosłego w historii naszego kraju, wydarzenia.

9 Pokażmy, że razem jesteśmy silni, tworzymy wspólnotę i umiemy brać odpowiedzialność za los naszej gminy. 7 czerwca mamy szansę zjednoczyć się we wspólnym działaniu, niezależnie od różnic dzielących nas na co dzień.

10 Poparcie!! O naszej akcji poinformowaliśmy i poprosiliśmy o poparcie: - Lecha Wałęsę – Laureata Pokojowej Nagrody Nobla, I prezydenta III RP, -Lecha Kaczyńskiego – Prezydenta RP, -Donalda Tuska – Prezesa Rady Ministrów

11 Poparcia w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego udzielił nam również Sekretarz Stanu Maciej Łopiński Zdjęcia pochodzą ze strony www.prezydent.pl

12 Otrzymaliśmy poparcie od Sekretarza Stanu- Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Sławomira Nowaka Zdjęcie ze strony: www.se.pl/wydarzenia/kraj/po-daje-ultimatum- swoim-parlamentarzystom_93765.html

13 PAMIĘTAJMY!!! 7 czerwca 2009 rok. Wybory do Parlamentu Europejskiego Wszyscy razem idziemy GŁOSOWAĆ! KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY


Pobierz ppt "Inicjatywa Złoczew Głosuje Jest to inicjatywa społeczna koordynowana przez Urząd Miejski w Złoczewie. Pomysłodawcą projektu i autorem prezentacji jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google